Vlahovich «Yuventus»ni tark etib, «Milan»ga o‘tadi
Markaziy hujumchi Dushan Vlahovich Turinning «Yuventus» klubini tark etishi va faoliyatini boshqa italyan klubida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda The Sun jurnalistlari xabar berdi. Manbaning ma’lumotlariga ko‘ra, serbiyalik hujumchi «Milan» klubiga o‘tishni xohlamoqda.
Potensial transfer summasi 20 million yevroga teng bo‘lishi mumkin. Vlahovichning «Yuventus» bilan amaldagi shartnomasi 2026 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
2024/2025 yilgi Italiya chempionati mavsumida hujumchi «Yuventus» safida 29 o‘yinda maydonga tushdi. U o‘sha mavsumda o‘n ta gol urdi, shulardan to‘rt tasi penaltidan bo‘ldi.
Shuningdek, to‘rtta golga uzatma berdi. Vlahovichning jamoaga qo‘shgan hissasi muhim bo‘lib, uning yangi klubga o‘tishi futbol olamida katta qiziqish uyg‘otmoqda.

Влахович покинет «Ювентус» и перейдет в «Милан»
Центральный нападающий Душан Влахович может покинуть клуб «Ювентус» из Турина и продолжить свою карьеру в другом итальянском клубе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщили журналисты The Sun. По данным источника, сербский нападающий хочет перейти в клуб «Милан».
Потенциальная сумма трансфера может составить 20 миллионов евро. Контракт Влаховича с «Ювентусом» рассчитан до середины 2026 года.
В сезоне 2024/2025 итальянской чемпионата нападающий провел 29 матчей за «Ювентус». Он забил десять голов в том сезоне, из которых четыре с пенальти.
Также он сделал четыре голевые передачи. Вклад Влаховича в команду был значительным, и его переход в новый клуб вызывает большой интерес в мире футбола.
В настоящее время процесс трансфера продолжается, и в будущем будут опубликованы официальные данные.