Ispaniyalik darvozabon David de Xea 2025/2026 yilgi Italiya chempionati mavsumi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi bosh murabbiydan jamoada yangi energiya sezilayotganini ta’kidladi. David de Xea so‘zlariga ko‘ra, barcha futbolchilar muvaffaqiyatli mavsum o‘tkazishga intilmoqda.
Bu haqda Sky Sport Italia xabar berdi. Yaqinda Florensiya “Fiorentina” jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga italiyalik Stefano Pioli tayinlandi.
59 yoshli mutaxassis bilan klub uch yillik shartnoma imzoladi. O‘tgan mavsumda “Fiorentina” Seriya A chempionatida 38 o‘yinda 65 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida oltinchi o‘rinni egalladi.
Jamoa yangi mavsumga tayyorlanmoqda va yuqori natijalarni ko‘zlamoqda. Bu borada bosh murabbiy va futbolchilar o‘zaro hamjihatlikda ishlashga tayyor.
Mavsum davomida jamoa muxlislarining qo‘llab-quvvatlashi muhim ahamiyatga ega bo‘ladi. Shuningdek, yangi murabbiyning taktikalari va yondashuvlari jamoaning o‘yini sifatiga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.
Futbolchilar o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyon etishga intilmoqda. Yangi mavsum “Fiorentina” uchun katta imkoniyatlar va yangi marralarni zabt etish davri hisoblanadi.

Де Хеа: Фиорентина в новом сезоне будет искать успех
Испанский вратарь Давид де Хеа высказал свои мысли о сезоне 2025/2026 годов в итальянской серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что от нового главного тренера в команде ощущается новая энергия. По словам Давида де Хеа, все футболисты стремятся провести успешный сезон.
Об этом сообщает Sky Sport Italia. Недавно итальянец Стефано Пиоли был назначен главным тренером команды Флоренция "Фиорентина".
Клуб подписал трехлетний контракт с 59-летним специалистом. В прошлом сезоне "Фиорентина" набрала 65 очков в 38 матчах чемпионата Серии А, заняв шестое место в турнирной таблице.
Команда готовится к новому сезону и нацелена на высокие результаты. В этом вопросе главный тренер и футболисты готовы работать в тесном сотрудничестве.
В течение сезона поддержка болельщиков будет иметь важное значение. Также ожидается, что тактики и подходы нового тренера положительно скажутся на качестве игры команды.
Футболисты стремятся полностью проявить свои возможности. Новый сезон станет временем больших возможностей и новых высот для "Фиорентины".