Toshkentning "Torpedo" jamoasining yarim himoyachisi Hetag Hosonov Rossiya Premyer-ligasidagi klublardan biriga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlar orqali ma’lumot berayotgan insayder Ivan Karpovning xabariga ko‘ra, Tolyatti shahrining "Akron" jamoasi ushbu futbolchini sotib olishga qiziqish bildirgan. Hosonov esa PARI Birinchi ligasida o‘ynashni istamayapti va Rossiya Premyer-ligasida faoliyat yuritishni maqsad qilgan.
Eslatib o‘tamiz, "Torpedo" jamoasi o‘tgan mavsumda kelishilgan o‘yinlar tashkil qilishga uringanligi sababli chempionat darajasidan tushirilgan. Rossiya Premyer-ligasining o‘tgan mavsumida "Akron" jamoasi musobaqa jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallagan.
Yangi mavsumning ochilish turida Tolyatti jamoasi "Krylya Sovetov" bilan bellashadi. Ushbu o‘yin muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.
"Akron" jamoasi o‘zining kuchli tarkibi bilan yangi mavsumda yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Команда Akron может подписать полузащитника Торпедо
Полузащитник ташкентского клуба 'Торпедо' Хетаг Хосонов может перейти в один из клубов Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации инсайдера Ивана Карпова, команда 'Акрон' из города Тольятти проявила интерес к покупке этого футболиста. Хосонов же не хочет играть в Первой лиге PARI и ставит целью выступление в Российской Премьер-Лиге.
Напоминаем, что команда 'Торпедо' была понижена в классе из-за попыток организации договорных матчей в прошлом сезоне. В прошлом сезоне Российской Премьер-Лиги команда 'Акрон' заняла девятое место в турнирной таблице.
В открывающем туре нового сезона команда Тольятти встретится с 'Крыльями Советов'. Эта игра ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.