Meleshin Sochi jamoasining imkoniyatlarini baholadi
«Sochi» jamoasining hujumchisi Pavel Meleshin Rossiya Premer-ligasining yangi mavsumidagi jamoasi imkoniyatlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, birinchi o‘rinlar haqida gapirish hozircha qiyin, ammo ular Premer-ligaga qaytgach, darhol pasayib ketmaslik uchun barcha kuchlarini sarflashga harakat qilishadi. Meleshin «Match TV» telekanaliga bergan intervyusida shunday dedi.
Eslatib o‘tamiz, «Sochi» jamoasi Rossiya Premer-ligasiga o‘tish o‘yinlarida «Pari NN» jamoasiga qarshi g‘alaba qozonib chiqdi. O‘tgan mavsumda ular Rossiyaning ikkinchi darajali ligasida beshinchi o‘rinni egalladi.
Shuningdek, «Chernomorets» jamoasining litsenziyasining yo‘qligi sababli «Sochi» o‘tish o‘yinlarida ishtirok etish imkoniga ega bo‘ldi. Shu tariqa, janubiy jamoa Premer-ligada bir mavsum davomida ishtirok etmadi.

Мелешин оценил возможности команды Сочи
Нападающий команды «Сочи» Павел Мелешин высказал мнение о возможностях своей команды в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что говорить о первых местах пока сложно, но они постараются приложить все усилия, чтобы не упасть сразу после возвращения в Премьер-Лигу. Мелешин сказал это в интервью телеканалу «Матч ТВ».
Напомним, что команда «Сочи» одержала победу над командой «Пари НН» в стыковых матчах за выход в Российскую Премьер-Лигу. В прошлом сезоне они заняли пятое место во втором дивизионе России.
Также команда «Сочи» смогла участвовать в стыковых матчах из-за отсутствия лицензии у команды «Черноморец». Таким образом, южная команда не участвовала в Премьер-Лиге в течение одного сезона.