Markus Vendel Qatarda Klaudinyu bilan birlashishi mumkin
Zenit jamoasining yarim himoyachisi Markus Vendel Qatarning Al-Sadd klubiga o'tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq qish mavsumida bu klubga Braziliyalik futbolchi Klaudinyu qo'shilgan edi. Bu haqda jurnalist Andre Ernan o‘zining shaxsiy ijtimoiy tarmog‘ida ma’lum qildi.
Markus Vendel nafaqat Qatarga, balki Istanbulning Fenyerbaxche klubiga ham yo‘l olishi ehtimoli mavjud. Shuningdek, yarim himoyachi o‘z vataniga, Braziliyaga qaytishga ham tayyorligini bildirgan.
O‘tgan mavsum oxirida Vendelning Botafogo klubiga ko‘chishi amalga oshmagan edi. Al-Sadd jamoasida Klaudinyu 2021 yildan beri faoliyat yuritmoqda va uning transfer qiymati 20 million yevroga baholanadi.
Markus Vendel esa Zenit safida bir necha yillik faoliyatini o‘tkazgan. Uning keyingi faoliyati haqida aniq qarorlar qabul qilinmoqda.

Маркус Вендел может объединиться с Клаудини в Катаре
Полузащитник Зенита Маркус Вендел может перейти в катарский клуб Аль-Садд. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее в зимнее трансферное окно в этот клуб присоединился бразильский футболист Клаудинью. Об этом сообщил журналист Андре Эрнан в своей личной социальной сети.
Маркус Вендел имеет возможность не только перейти в Катар, но и в клуб Фенербахче из Стамбула. Также полузащитник заявил о готовности вернуться на родину, в Бразилию.
В конце прошлого сезона переход Вендела в клуб Ботафого не состоялся. В Аль-Садде Клаудинью выступает с 2021 года, и его трансферная стоимость оценивается в 20 миллионов евро.
Маркус Вендел провел несколько лет в составе Зенита. В настоящее время принимаются конкретные решения о его дальнейшей карьере.