Taranov: CSKA Fayzullaevni majburan ushlamasin
Sobiq "Krylya Sovetov" jamoasi sardori Ivan Taranov Moskva markaziy sport klubi, ya'ni CSKAdan Abbosbek Fayzullaevning ketishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jurnalistlarga bergan intervyusida shunday dedi: "Men asosan shuni aytmoqchimanki, agar futbolchi jamoada qolishni istamasa, uni majburlashning hech keragi yo‘q. Bunday holda foyda ko‘rish qiyin, go‘yo echkadan sut olishdek bo‘ladi.
Agar u ketmoqchi bo‘lsa va CSKA yaxshi mablag‘ olishi mumkin bo‘lsa, uni qo‘yib yuborish lozim". Avvalroq, Abbosbek Fayzullaevning Turkiyaning "Istanbul Boshakshehir" klubiga o‘tishi mumkinligi haqida norasmiy ma’lumotlar tarqalgan edi.
Hatto uning potentsial transferi uchun to‘lanishi mumkin bo‘lgan summa ham aytilgan. Fayzullaev CSKA safida deyarli ikki yildan beri, u "Paxtakor" jamoasidan o‘tganidan keyin faoliyat yuritmoqda.
Ushbu holat futbolchining kelajagi va klubning transfer siyosati nuqtai nazaridan muhim ahamiyatga ega.

Таранов: ЦСКА Файзуллаева насильно не задерживайте
Бывший капитан "Крыльев Советов" Иван Таранов высказал мнение о том, что Аббосбек Файзуллаев может покинуть Московский центральный спортивный клуб, то есть ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью журналистам он сказал: "Я в основном хочу сказать, что если футболист не хочет оставаться в команде, нет смысла его заставлять. В таком случае трудно получить выгоду, это как доить козу".
Если он хочет уйти и ЦСКА может получить хорошую сумму, его нужно отпустить". Ранее появились неофициальные сведения о том, что Аббосбек Файзуллаев может перейти в турецкий клуб "Истанбул Башакшехир".
Даже сумма, которая может быть выплачена за его потенциальный трансфер, была озвучена. Файзуллаев выступает за ЦСКА почти два года, с тех пор как он перешел из команды "Пахтакор".