Arsenal Itan Nvaneri bilan yangi shartnoma imzoladi
Londonning Arsenal futbol klubi hujumchisi Itan Nvaneri yangi mehnat shartnomasini imzolashga rozilik bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda mashhur jurnalist Fabrizio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma'lum qildi. Hozirgi vaqtda Nvanerining amaldagi shartnomasi 2026 yil yozida tugaydi.
Transfermarkt portali ma'lumotiga ko‘ra, 18 yoshli futbolchining bozor qiymati 55 million yevroni tashkil etadi. O‘tgan Angliya chempionatida u 26 ta o‘yinda maydonga tushdi.
Itan 4 ta gol urib, 2 ta golga uzatma berdi. Ushbu mavsum yakunida Arsenal jamoasi Premer-ligada ikkinchi o‘rinni egalladi.
Bu natija klub uchun muhim yutuqdir va Nvanerining yangi shartnoma imzolashi jamoaning kelajagi uchun ijobiy qadam hisoblanadi. Itan yosh va iste’dodli futbolchi sifatida klubda uzoq muddat faoliyat yuritishni maqsad qilgan.

Арсенал подписал новый контракт с Итаном Нванери
Лондонский футбольный клуб Арсенал нападающий Итан Нванери согласился подписать новый трудовой контракт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом известный журналист Фабрицио Романо сообщил на своих страницах в социальных сетях. В настоящее время действующий контракт Нванери истекает летом 2026 года.
Согласно данным портала Transfermarkt, рыночная стоимость 18-летнего футболиста составляет 55 миллионов евро. В прошлом чемпионате Англии он вышел на поле в 26 матчах.
Итан забил 4 гола и отдал 2 голевые передачи. По итогам этого сезона команда Арсенала заняла второе место в Премьер-лиге.
Этот результат является важным достижением для клуба, и подписание нового контракта Нванери считается положительным шагом для будущего команды. Итан нацелен на долгосрочную карьеру в клубе как молодой и талантливый футболист.