Kompani Luis Dias bilan transfer bo‘yicha gaplashdi
Bavariya jamoasining bosh murabbiyi Vensan Kompani o‘z jamoasining tarkibini kuchaytirish bo‘yicha ishlar bilan shug‘ullanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sport Bild nashrining xabar berishicha, yaqinda Kompani Liverpulning qanot hujumchisi Luis Dias bilan videoaloqa orqali muloqot qilgan. Bavariya murabbiyi kolumbiyalik futbolchi bilan uning yaqin orada jamoani almashtirishi mumkinligi haqida suhbatlashgan.
Ma’lum qilinishicha, 28 yoshli Dias o‘zining yangi jamoaga o‘tishiga rozilik bergan. Futbolchi Liverpul klubiga Myunxenga ko‘chib o‘tishni istayotganini allaqachon ma’lum qilgan.
Transfermarkt portali Luis Diasning bozor qiymatini 70 million yevroga baholagan. Hozirda futbolchining Liverpul bilan amaldagi shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha, ya’ni yana ikki mavsum davom etadi.
Jamoalar o‘rtasida kelishuvlar davom etmoqda va kelgusida rasmiy transfer e’lon qilinishi kutilmoqda.

Компания обсудила трансфер Луиса Диаса
Главный тренер команды Бавария Венсан Компани занимается усилением состава своей команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Sport Bild, недавно Компани общался по видеосвязи с нападающим Ливерпуля Луисом Диасом. Тренер Баварии обсудил с колумбийским футболистом возможность его перехода в другую команду в ближайшем будущем.
Сообщается, что 28-летний Диас дал согласие на переход в новую команду. Футболист уже заявил, что хочет перейти из клуба Ливерпуль в Мюнхен.
Портал Transfermarkt оценил рыночную стоимость Луиса Диаса в 70 миллионов евро. В настоящее время контракт футболиста с Ливерпулем действует до середины 2027 года, то есть еще на два сезона.
Переговоры между клубами продолжаются, и в ближайшее время ожидается официальное объявление о трансфере.