Bulykin: Slutskiy Shanxayda yaxshi natija ko‘rsatmoqda
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin Leonid Slutskining Xitoyning Shanxay Shenxua klubiga yangi shartnoma imzolashi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, murabbiy yaxshi natijalarga erishganda, unga shartnoma uzaytirilishi taklif etiladi. Hozircha bu holat klub va Slutskiy uchun foydali deb hisoblanadi.
Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, bu hammasi futbol doirasida sodir bo‘lmoqda. O‘tgan mavsumda Slutskining jamoasi Xitoy chempionatida ikkinchi o‘rinni egalladi va faqat Shanxay Port klubidan ortda qoldi.
Shuningdek, Slutskining Xitoydagi faoliyati davomida ikki marta Xitoy Superkubogini qo‘lga kiritgani ma’lum. Umuman olganda, u Xitoyda allaqachon ikkinchi mavsumini o‘tkazmoqda.
Slutskining shartnomasi yangilanishi uning Xitoy futbolida o‘z o‘rnini mustahkamlashini ko‘rsatadi. Bu esa klub va murabbiy uchun ijobiy natijalar berishi kutilmoqda.

Булыкин: Слуцкий показывает хорошие результаты в Шанхае
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин высказал мнение о том, что Леонид Слуцкий подписал новый контракт с китайским клубом Шанхай Шэньхуа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, когда тренер добивается хороших результатов, ему предлагают продлить контракт. Пока это положение считается выгодным как для клуба, так и для Слуцкого.
По словам Булыкина, все это происходит в рамках футбольной среды. В прошлом сезоне команда Слуцкого заняла второе место в чемпионате Китая, уступив только клубу Шанхай Порт.
Также известно, что за время своей деятельности в Китае Слуцкий дважды завоевывал Кубок Китая. В целом, он уже проводит второй сезон в Китае.
Продление контракта Слуцкого свидетельствует о его укреплении позиции в китайском футболе. Это, в свою очередь, ожидается, принесет положительные результаты как для клуба, так и для тренера.