Rifat Jemaletdinov Turkiya klubiga o‘tishi mumkin
Rossiyalik yarim himoyachi Rifat Jemaletdinovning agenti Vladimir Kuzmichyov mijozining kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, hozirda turk klubi bilan faol muloqot olib borilmoqda. Aniq kelishuv hali yo‘q, ammo tomonlar o‘rtasida shartnoma imzolanishi ehtimoli yuqori.
Oldinroq Rifatning Turkiya chempionatining o‘rta darajadagi jamoasi Kayserispor bilan bog‘lanayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘tgan mavsumda Rifat Moskva shahridagi CSKA jamoasida o‘ynagan.
U yerda serbiyalik murabbiy Marko Nikolić bilan birga ishlagan. Muvaffaqiyatli mavsumdan so‘ng, hozirda Rifat CSKAni tark etgan.
Uning yangi jamoasidagi faoliyati yaqin orada aniq bo‘lishi kutilmoqda. Shu tariqa, yarim himoyachining Turkiyada faoliyatini davom ettirish imkoniyati mavjud.

Рифат Джемалетдинов может перейти в турецкий клуб
Агент российского полузащитника Рифата Джемалетдинова Владимир Кузьмичев высказал мнение о будущем своего клиента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в настоящее время ведется активный диалог с турецким клубом. Конкретного соглашения пока нет, но вероятность подписания контракта между сторонами высока.
Ранее поступали сообщения о том, что Рифат связывается со среднеклассной командой чемпионата Турции Кайсериспор. В прошлом сезоне Рифат играл в московском ЦСКА.
Там он работал с сербским тренером Марко Николичем. После успешного сезона Рифат покинул ЦСКА.
Ожидается, что его деятельность в новой команде станет известна в ближайшее время. Таким образом, существует возможность продолжения карьеры полузащитника в Турции.