Yan Urban Polsha terma jamoasiga bosh murabbiy bo‘ldi
Polsha terma jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga 63 yoshli mutaxassis Yan Urban tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Polsha futbol ittifoqining rasmiy sayti xabar berdi. Futbolchi sifatida Urban uch marta Polsha chempioni bo‘lgan va «Gurnik» jamoasi safida ko‘plab muvaffaqiyatlarga erishgan.
U terma jamoa safida 57 ta o‘yin o‘tkazib, 1986 yildagi jahon chempionatida ishtirok etgan. Shuningdek, u «Osasuna» kabi xorijiy jamoalarda ham o‘ynagan.
Murabbiylik faoliyatiga o‘tganidan so‘ng, Urban «Legiya» jamoasini ikki marta Polsha chempionati va Kubogi g‘oligiga olib chiqqan. 2008 yilda u Polsha terma jamoasi bosh murabbiyi Leo Benxakkerning yordamchisi sifatida Yevropa chempionatida faoliyat yuritgan.

Ян Урбан стал главным тренером сборной Польши
На должность главного тренера сборной Польши назначен 63-летний специалист Ян Урбан. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщается на официальном сайте Польского футбольного союза. В качестве футболиста Урбан трижды становился чемпионом Польши и добился множества успехов в составе команды «Гурник».
Он провел 57 матчей за сборную и участвовал в чемпионате мира 1986 года. Также он играл в зарубежных командах, таких как «Осасуна».
После перехода на тренерскую деятельность Урбан дважды выводил команду «Легия» к победе в чемпионате и Кубке Польши. В 2008 году он работал помощником главного тренера сборной Польши Лео Бенхаккера на чемпионате Европы.
Предыдущий тренер Михал Пробер покинул команду, он ушел в отставку месяц назад из-за разногласий с нападающим Робертом Левандовски. Назначение нового главного тренера является важным шагом для будущих успехов сборной.