Guberniyev: Zabolotniy Spartakning asosiy yulduzi
Mashhur sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniyev markaziy hujumchi Anton Zabolotniy Moskva “Spartak” klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Zabolotniy haqiqiy yetakchiga aylanyapti va haqiqiy spartakchilar unga ishonadi”, deb ta’kidladi Guberniyev “Match TV” telekanalining efirida. Eslatib o‘tamiz, 34 yoshli hujumchi erkin agent sifatida “qizil-oq” jamoasiga qo‘shildi.
Zabolotniy bilan Moskva klubi o‘rtasida bir yillik mehnat shartnomasi imzolandi. Yangi mavsumda “Spartak” o‘z maydonida Makhachkala “Dinamo” jamoasiga qarshi o‘yin bilan boshlaydi.
Ushbu uchrashuv 19 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoaning yangi hujumchisi jamoaga katta kuch va tajriba olib kelishi kutilmoqda.
Muxlislar va mutaxassislar Zabolotniyning “Spartak”dagi faoliyatini katta qiziqish bilan kuzatmoqda. Klub rahbariyati ham uning o‘yini va jamoaga qo‘shgan hissasidan umidvor.
Shunday qilib, yangi mavsumda “Spartak” o‘zining kuchli tarkibi bilan yuqori natijalarga erishishga intilmoqda.

Губерниев: Заболотный — главный звезда Спартака
Известный спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказал мнение о переходе центрального нападающего Антона Заболотного в московский клуб «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил: «Заболотный становится настоящим лидером, и настоящие спартаковцы ему доверяют», - сказал Губерниев в эфире телеканала «Матч ТВ». Напомним, 34-летний нападающий присоединился к «красно-белым» в качестве свободного агента.
Между Заболотным и московским клубом был подписан годовой трудовой контракт. В новом сезоне «Спартак» начнет с игры против махачкалинского «Динамо» на своем поле.
Эта встреча состоится 19 июля, в субботу. Ожидается, что новый нападающий принесет команде большую силу и опыт.
Фанаты и специалисты с большим интересом следят за деятельностью Заболотного в «Спартаке». Руководство клуба также надеется на его игру и вклад в команду.