CSKA yozda Fayzullaevni foydali sotmoqchi
Sobiq Moskva CSKA futbolchisi Yevgeniy Aldonin “Armiya” klubining yarim himoyachisi Abbosbek Fayzullaevning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Turkiyaning “Istanbul Boshakshehir” klubi ushbu futbolchiga qiziqish bildirayotgani ma'lum bo‘ldi. Aldoninning so‘zlariga ko‘ra, CSKA jamoasi yozda Fayzullaevni foydali shartlarda sotishi mumkin.
Agar Abbosga yaxshi takliflar bo‘lsa va klub ham yaxshi moliyaviy shartlarni qabul qilsa, transferni amalga oshirish maqsadga muvofiqdir. Hozirgi kunda 21 yoshli futbolchining Moskva klubidagi amaldagi shartnomasi 2026 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Transfermarkt portali uning bozor qiymatini sakkiz million yevroga baholamoqda. Shu sababli, futbolchining kelajagi va transferi bilan bog‘liq qarorlar ehtiyotkorlik bilan ko‘rib chiqilishi lozim.

ЦСКА летом хочет выгодно продать Файзуллаева
Бывший футболист московского ЦСКА Евгений Aldonin высказал мнение о будущем полузащитника клуба "Армия" Аббосбека Файзуллаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Стало известно, что турецкий клуб "Истанбул Башакшехир" проявляет интерес к этому футболисту. По словам Aldonina, команда ЦСКА может продать Файзуллаева летом на выгодных условиях.
Если будут хорошие предложения для Аббоса и клуб также примет хорошие финансовые условия, то осуществление трансфера будет целесообразным. В настоящее время действующий контракт 21-летнего футболиста с московским клубом действует до конца июня 2026 года.
Портал Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в восемь миллионов евро. Поэтому решения, связанные с будущим футболиста и трансфером, должны быть рассмотрены с осторожностью.