Himoyachi Sergey Volkov «Zenit» klubini tark etmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Telegramdagi «Insaydy ot Karpa» kanali ma’lumotiga ko‘ra, 22 yoshli futbolchi «Sochi» klubiga ijaraga beriladi. Shartnoma 2025/2026 yilgi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan.
Juma kuni Volkov «Sochi» klubida tibbiy ko‘rikdan o‘tadi. Agar salomatlik bilan bog‘liq muammolar aniqlanmasa, futbolchi bilan rasmiy shartnoma imzolanadi.
Rossiya chempionatining dastlabki turida «Sochi» «Lokomotiv»ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv 19 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Shuni ta’kidlash lozimki, Sergey Volkov «Zenit» bilan keyingi uch mavsum uchun amal qiluvchi shartnomaga ega. Biroq, u «moviy-oq-ko‘k» jamoasi safida atigi olti o‘yin o‘tkazgan.
Bu holat uning «Sochi»ga ijaraga berilishiga sabab bo‘ldi. Futbolchi yangi klubida faoliyatini davom ettiradi va o‘zini yanada ko‘rsatishga intiladi.

Сергей Волков был отдан в аренду из Зенита в Сочи
По информации канала «Инсайды от Карпа» в Telegram, 22-летний футболист будет отдан в аренду клубу «Сочи». Контракт рассчитан до конца сезона 2025/2026.
В пятницу Волков пройдет медицинское обследование в клубе «Сочи». Если не будут выявлены проблемы со здоровьем, с футболистом будет подписан официальный контракт.
В первом туре чемпионата России «Сочи» проведет выездной матч против «Локомотива». Встреча состоится 19 июля, в субботу.
Стоит отметить, что Сергей Волков имеет действующий контракт с «Зенитом» на следующие три сезона. Однако он провел всего шесть матчей в составе «сине-бело-голубых».
Эта ситуация стала причиной его аренды в «Сочи». Футболист продолжит свою карьеру в новом клубе и будет стремиться проявить себя еще больше.