Peres va Alonso yangi yarim himoyachi borasida kelishmayapti
Real Madrid prezidenti Florentino Peres jamoa bosh murabbiyi Xabi Alonso bilan kelishmovchilikka duch kelmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyaning Sport nashriga ko‘ra, klub rahbari va murabbiy yangi yarim himoyachini sotib olish masalasida bir xil fikrda emaslar. Alonso Karlo Anchelottiga o‘xshash bo‘lishni istamaydi.
Yosh murabbiy transferlar bo‘yicha qarorlarga ta’sir o‘tkazishni xohlaydi. U jamoada yangi yarim himoyachini ko‘rishni istaydi va Angelo Shtiller, Nikolo Barella yoki Kes Smit kabi futbolchilarni taklif qilgan.
Ammo bu nomzodlar Peresni ishontira olmadi. Real prezidenti faqat ishonchli o‘yinchini – masalan, Rodrini sotib olishga tayyor.
Shu bilan birga, Peres jamoa tarkibini kuchaytirish zarurligini yaxshi tushunadi. U Klub jahon chempionatida ko‘rilgan natijadan norozi bo‘lib, Real yarim finalda PSJga 0:4 hisobida yutqazganidan keyin bu masalani yanada jiddiy qabul qilmoqda.

Перес и Алонсо не могут договориться по поводу нового полузащитника
Президент Реала Флорентино Перес сталкивается с разногласиями с главным тренером Хаби Алонсо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации испанского издания Sport, руководитель клуба и тренер не согласны по вопросу покупки нового полузащитника. Алонсо не хочет быть похожим на Карло Анчелотти.
Молодой тренер хочет влиять на решения по трансферам. Он хочет видеть нового полузащитника в команде и предложил таких игроков, как Анджело Штиллер, Николо Барелла или Кес Смит.
Однако эти кандидаты не смогли убедить Переса. Президент Реала готов купить только надежного игрока – например, Родри.
В то же время Перес хорошо понимает необходимость усиления состава. Он серьезно относится к этому вопросу после того, как клуб остался недоволен результатом на клубном чемпионате мира, где Реал проиграл ПСЖ со счетом 0:4.