Futbol bo‘yicha ekspert Aleksandr Bubnov Kazan shahrining «Rubin» jamoasidan katta umidlarda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, mazkur klub yangi Rossiya Premer-Ligasining mavsumida kutilmagan natijalarni ko‘rsatishi mumkin. Bubnovning aytishicha, «Rubin» jamoasi hatto musobaqaning uchlik pog‘onasida kurash olib borishga qodir.
U hozirgi kunda ko‘pchilik «Rubin»ni uchlikka kiradi, deb o‘ylamaydi, biroq mutaxassis bunga ishonadi. O‘tgan mavsumda «Rubin» Rossiya Premer-Ligasida yettinchi o‘rinni egallagan edi.
Kazanliklar murabbiy Rashid Rahimov boshchiligida mavsumni xavfsiz tarzda yakunlashni oldindan ta’minlashdi. Shuningdek, Rahimov ilgari jamoaning kuchaytirilishida yetarli ishlar qilinmagani sababli ular o‘z darajasidan yuqori natijaga erishishganini ta’kidlagan edi.
Shu bois, «Rubin»ning kelasi mavsumdagi ishtiroki ko‘plab muxlislar va mutaxassislar e’tiborida bo‘ladi. Jamoaning imkoniyatlari va yangi mavsumdagi o‘yini futbol ixlosmandlari uchun qiziqarli bo‘lishi kutilmoqda.

Бубнов: Рубин может войти в тройку в новом сезоне
Футбольный эксперт Александр Бубнов возлагает большие надежды на казанский клуб «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, этот клуб может показать неожиданные результаты в новом сезоне Российской Премьер-Лиги. По словам Бубнова, команда «Рубин» способна даже бороться за место в тройке турнира.
В настоящее время многие не думают, что «Рубин» войдет в тройку, однако специалист в это верит. В прошлом сезоне «Рубин» занял седьмое место в Российской Премьер-Лиге.
Казань под руководством тренера Рашида Рахимова заранее обеспечила безопасное завершение сезона. Также Рахимов подчеркивал, что ранее не было проведено достаточных работ по усилению команды, поэтому они достигли результатов выше своего уровня.
Поэтому участие «Рубина» в следующем сезоне будет в центре внимания многих болельщиков и специалистов. Ожидается, что возможности команды и игра в новом сезоне будут интересны для футбольных любителей.