Aktobe Yevrokuboklarda qolib, Legiyaga yutqazdi
Aktobe jamoasi Yevropa Ligasi birinchi saralash bosqichining javob uchrashuvida Legiya jamoasiga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lgach, revansh olishga harakat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshida mezbonlar hujumga o‘tib, Georgiy Jukov jarima maydonchasi radiusidan zarba berdi, ammo to‘p chap darvoza ustunchasidan o'tib ketdi. Ryoya Morisita chap qanotdan jarima maydonchasiga kirib, xavfli uzatma amalga oshirdi.
Mark Gual zarbani darvozaga yo‘naltirdi, lekin to‘p ustuncha yonidan o‘tib ketdi. Bogdan Vetejelu chap qanotdan yugurib o‘tib, uzoq burchak tomon uzatma berdi.
Daniyel Sozax bosh bilan markazga pas berdi, ammo Artur Shushenachev to‘pga yaxshi tegolmay, darvozabon qo‘liga yo‘naltirdi. Ikkinchi bo‘limda Jukov markazdan hujumni rivojlantirib, jarima maydonchasiga uzatma berdi.
Sozax to‘pni olish uchun kurashda chap burchakka zarba berdi, ammo to‘p ustuncha yonidan chiqdi. Vagan Bichahchyan jarima zarbasini o‘ng burchakka yo‘naltirdi, to‘p darvoza ustunchasiga tegib qaytib, Hodina uni olib, zarbasini qaytardi.
Sozax to‘pni qaytargan paytda jarima maydonchasi tashqarisidan zarba berdi, to‘p raqibga tegib, o‘ng qanotdagi Oralxon Omirtaevga yetib bordi. Omirtaev hujumga erkin chiqib, uzoq burchakka zarba berdi, ammo u ofsaydda bo‘lgani uchun gol hisoblanmadi.
90-daqiqada Hodina o‘ng qanotdan jarima maydonchasiga uzatma berdi. Hu’erxen Elitim to‘pni olib, ikki raqibni ortda qoldirib, chap burchakka gol urdi.
O‘yinda yagona gol qayd etildi. Ushbu juftlikda g‘olib keyingi bosqichda Banik jamoasi bilan bellashadi.
Aktobe esa Yevropa Konferensiyalar Ligasi yo‘llanmasini qo‘lga kiritib, Praga Spartasi bilan o‘ynaydi. O‘yinning protokoli shunday: Aktobe 0:1 Legiya.
Golni Elitim Hu’erxen 90-daqiqada urdi. Jamoalar tarkibi va zaxira o‘yinchilari haqida ma’lumotlar o‘yin davomida almashtirishlar bilan ta’minlandi.

Актобе вылетел из Еврокубков, проиграв Легии
Команда Актобе, проиграв в ответном матче первого квалификационного раунда Лиги Европы команде Легия со счетом 0:1, попыталась взять реванш. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале игры хозяева перешли в атаку, Георгий Жуков нанес удар с радиуса штрафной площади, но мяч пролетел над перекладиной. Рёя Морисита, войдя в штрафную с левого фланга, сделал опасную передачу.
Марка Гуала направил удар в ворота, но мяч прошел мимо штанги. Богдан Ветеджелу пробежал по левому флангу и сделал передачу на дальний угол.
Даниэль Созах головой отдал пас в центр, но Артур Шушеначев не смог хорошо сыграть на мяч и направил его в руки вратарю. Во втором тайме Жуков развил атаку из центра, сделав передачу в штрафную.
Созах, борясь за мяч, нанес удар в левый угол, но мяч вышел мимо штанги. Ваган Бичахчян направил штрафной удар в правый угол, мяч попал в штангу и вернулся, и Ходина его забрал, отразив удар.
Когда Созах вернул мяч, он нанес удар снаружи штрафной, мяч коснулся соперника и дошел до Оралхона Омиртаева на правом фланге. Омиртаев, свободно выйдя в атаку, нанес удар в дальний угол, но гол не был засчитан, так как он находился в офсайде.
На 90-й минуте Ходина сделал передачу в штрафную с правого фланга. Хуэрхен Элитим забрал мяч, оставив двух соперников позади, и забил в левый угол.
В игре был зафиксирован единственный гол. Победитель этой пары встретится на следующем этапе с командой Баник.
Актобе же получит путевку в Лигу конференций Европы и сыграет со Спартой из Праги. Протокол игры таков: Актобе 0:1 Легия.
Гол забил Элитим Хуэрхен на 90-й минуте. Информация о составах команд и запасных игроках была предоставлена в ходе игры с заменами.