Muxin Sochiga o‘tishi mumkinligi ma’lum bo‘ldi
«Chempionat» nashrining ma’lumotiga ko‘ra, bu klub «Sochi» hisoblanadi. O‘tgan mavsum oxirida janubiy jamoa «Pari NN» bilan o‘tkazilgan pley-off o‘yinlarida g‘alaba qozonib, Premer-ligaga qaytdi.
Muxin o‘tgan mavsumda og‘ir tizza jarohatidan so‘ng tiklanayotganligi sababli rasmiy o‘yinlarda deyarli maydonga tushmadi. U 2021 yildan buyon CSKA tarkibida o‘ynab kelmoqda, avvalroq esa poytaxt «Lokomotiv» jamoasida faoliyat yuritgan.
Payshanba kuni ommaviy axborot vositalari Muxinni Italiyaning mashhur Serie A klubi «Sassuolo» bilan bog‘lashgan edi. Biroq Italiyada yarim himoyachining o‘tishi haqidagi mish-mishlar rad etildi.

Становится известно, что Мухин может перейти в "Сочи"
Полузащитник московского ЦСКА Максим Мухин может стать игроком клуба Российской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным издания «Чемпионат», этим клубом является «Сочи». В конце прошлого сезона южная команда вернулась в Премьер-лигу, одержав победу в плей-офф против «Пари НН».
Мухин почти не выходил на поле в официальных играх из-за восстановления после серьезной травмы колена в прошлом сезоне. Он играет за ЦСКА с 2021 года, ранее выступал за столичный «Локомотив».
В четверг СМИ связывали Мухина с известным итальянским клубом Серии А «Сассуоло». Однако слухи о переходе полузащитника в Италию были опровергнуты.