Sobiq yarim himoyachi Aleksandr Grishin Rossiya chempionatining asosiy jamoalariga jiddiy muammolar tug‘dirishi mumkin bo‘lgan jamoani nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, kutilmagan natijalar Kazanning “Rubin” jamoasidan ko‘rilishi mumkin. Mutaxassisning ta’kidlashicha, agar Mirlin Daku sog‘lom bo‘lsa, “Rubin” asosiy raqiblarga qiyinchilik tug‘dirishi mumkin.
Daku jamoaning natijalariga katta ta’sir ko‘rsatadi. Grishin chempionlik uchun kurashadigan jamoalar orasidan birinchi olti jamoani ajratib ko‘rsatdi.
2025/2026 yilgi mavsum 18 iyuldan boshlanadi. Birinchi o‘yinda Moskva “Dinamo” jamoasi o‘z maydonida Kaliningradning “Baltika” jamoasini qabul qiladi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 20:30 da boshlanadi. Ushbu mavsumda raqobat kuchli bo‘lishi kutilmoqda va muxlislar uchun qiziqarli o‘yinlar taqdim etiladi.

Гришин: Рубин сильно противостоит фаворитам РПЛ
Бывший полузащитник Александр Гришин назвал команду, которая может создать серьезные проблемы основным клубам чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, неожиданные результаты могут быть показаны казанским "Рубином". Специалист отметил, что если Мирлин Даку будет здоров, "Рубин" может доставить трудности основным соперникам.
Даку окажет большое влияние на результаты команды. Гришин выделил шесть команд, которые будут бороться за чемпионство.
Сезон 2025/2026 начнется 18 июля. В первом матче московское "Динамо" примет калининградскую "Балтику" на своем поле.
Встреча начнется в 20:30 по московскому времени. Ожидается, что в этом сезоне конкуренция будет сильной, и болельщикам будут предложены интересные игры.