CSKA va Sochi Muxin ijara shartnomasida kelishdi
Yarim himoyachi Maksim Muxin yaqin kunlarda "Sochi" jamoasi libosini kiyadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Janubiy klub 23 yoshli futbolchi bilan Moskva CSKA jamoasi o‘rtasida kelishuvga erishdi. "Sochi" Muxinni 2025/2026 yilgi mavsum uchun ijaraga oladi va keyinchalik uni bir million yevroga sotib olish huquqiga ega bo‘ladi.
Shu bilan birga, CSKA futbolchini qayta sotib olish huquqini saqlab qoladi. Bu haqda "Sport-Express" nashri o‘z sahifalarida ma’lumot berdi.
Maksim Muxin ilgari CSKA safida 70 rasmiy o‘yin o‘tkazgan bo‘lib, ularda uchta gol kiritdi va to‘rtta golga uzatma berdi. Premyer-liganing birinchi turida CSKA "Orenburg" jamoasining maydoniga safar qiladi, "Sochi" esa "Lokomotiv"ga qarshi o‘yinni ham mehmondo‘st maydonda o‘tkazadi.
Ushbu o‘yinlar yangi mavsumning boshlanishi sifatida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Futbol ixlosmandlari uchun jamoalar faoliyati va o‘yinchilarning imkoniyatlari muhim ahamiyatga ega.

ЦСКА и Сочи договорились о аренде Мухина
Полузащитник Максим Мухин в ближайшие дни наденет форму команды "Сочи". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Южный клуб достиг соглашения с московским ЦСКА по 23-летнему футболисту. "Сочи" арендует Мухина на сезон 2025/2026 и впоследствии получит право выкупа за один миллион евро.
При этом ЦСКА сохраняет за собой право обратного выкупа футболиста. Об этом сообщает издание "Спорт-Экспресс" на своих страницах.
Максим Мухин ранее провел 70 официальных матчей за ЦСКА, в которых забил три гола и сделал четыре голевых передачи. В первом туре Премьер-лиги ЦСКА отправится в гости к "Оренбургу", а "Сочи" также проведет матч против "Локомотива" на домашнем стадионе.
Эти игры вызывают большой интерес как начало нового сезона. Для футбольных болельщиков важное значение имеет деятельность команд и возможности игроков.