Gladilin: Spartak va Dinamo o‘rtasida kam gol bo‘ladi
Sobiq «Spartak» futbolchisi Valeriy Gladilin Premyer-liganing birinchi turida «qizil-oq» jamoasi va Makhachkala «Dinamo» jamoasi o‘rtasidagi o‘yinga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gladilinning fikriga ko‘ra, «Lukoyl Arena» stadionida ko‘pchilik kutilganidek ko‘p gol urilmaydi. U so‘zlarida aytishicha, bu o‘yin so‘nggi ikki jamoa o‘rtasidagi uchrashuvlardan katta farq qilmaydi.
Maydonning har bir hududida kuchli kurash bo‘ladi. Makhachkala jamoasi «Spartak»dan ochko olish sirlarini yaxshi biladi, shuning uchun ko‘p gol kutilmaydi.
Uchrashuv 19 iyul, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. O‘yinning boshlanish bellashuvi Moskva vaqti bilan 20:30 da yangraydi.
Futbol ishqibozlari o‘yinni matnli translyatsiya orqali batafsil kuzatishlari mumkin. Eslatib o‘tamiz, aprel oyida Makhachkala «Dinamo» jamoasi «Spartak»ni safarda 2:1 hisobida sensatsion tarzda mag‘lub etgandi.

Гладилин: Между Спартаком и Динамо будет мало голов
Бывший футболист «Спартака» Валерий Гладилин прокомментировал матч между «красно-белыми» и махачкалинским «Динамо» в первом туре Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Гладилина, на стадионе «Лукойл Арена» не будет забито много голов, как это ожидается большинством. Он отметил, что эта игра не будет сильно отличаться от последних встреч между двумя командами.
В каждой зоне поля будет сильная борьба. Махачкалинская команда хорошо знает секреты, как взять очки у «Спартака», поэтому много голов не ожидается.
Матч состоится 19 июля, в субботу. Звонок к началу игры прозвучит в 20:30 по московскому времени.
Футбольные болельщики смогут подробно следить за матчем через текстовую трансляцию. Напоминаем, что в апреле махачкалинское «Динамо» сенсационно обыграло «Спартак» в гостях со счетом 2:1.