Jud Bellingem jarrohlikdan so‘ng tiklanmoqda
Real jamoasining yarim himoyachisi Jud Bellingem yelkasidagi muammo sabab jarrohlik amaliyotidan o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ingliz futbolchisi hozirda kasalxonadan olingan suratini ijtimoiy tarmoqlarda e’lon qilib, unga izoh berdi. U o‘z minnatdorchiligini Endryu Uollis va Syuzan Aleksandr hamda ularning jamoasi va klinika xodimlariga amaliyot va mehmondo‘stlik uchun bildirdi.
Shuningdek, Ivan Ortega va doktor Leyesga kelib, uni qo‘llab-quvvatlagani uchun rahmat aytdi. Bellingem barcha yaxshi tilaklar va mehr-muhabbat uchun ham minnatdor ekanligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, tiklanish jarayoni allaqachon boshlandi va yaqin vaqt ichida yana maydonga qaytadi. Oldinroq ommaviy axborot vositalarida Jud Bellingemning sog‘lig‘i tiklanishi uchun taxminan 10 dan 12 haftagacha vaqt kerak bo‘lishi haqida xabarlar tarqalgan edi.
Shu sababli, Real jamoasi 2025/2026 yilgi mavsumning dastlabki qismida ingliz futbolchisiz o‘ynashi kerak bo‘ladi. Bu esa jamoaning tarkibida muhim o‘zgarishlar yuz berishini anglatadi.

Джуд Беллингем восстанавливается после операции
Полузащитник Реала Джуд Беллингем перенёс операцию из-за проблемы с плечом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский футболист в настоящее время опубликовал в социальных сетях фото из больницы и прокомментировал его. Он выразил благодарность Эндрю Уоллису и Сюзан Александер, а также их команде и сотрудникам клиники за операцию и гостеприимство.
Кроме того, он поблагодарил Ивана Ортугу и доктора Лейеса за поддержку. Беллингем отметил, что он также благодарен за все добрые пожелания и любовь.
По его словам, процесс восстановления уже начался, и он вернётся на поле в ближайшее время. Ранее в СМИ сообщалось, что для восстановления Джуда Беллингема потребуется примерно от 10 до 12 недель.
Таким образом, Реалу придётся играть без английского футболиста в первой части сезона 2025/2026. Это означает, что в составе команды произойдут важные изменения.