Baltika himoyadan chiqib faol o‘ynadi – Gasilin
Sobiq «Zenit» va «Amkar» jamoalari hujumchisi Aleksey Gasilin Kaliningradning «Baltika» jamoasining Rossiya Premer Ligasi birinchi turidagi o‘yini haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z fikrida «Baltika» futbolchilari himoyaga yopishmasdan, faol o‘ynashgani, tezkor hujumlar uyushtirganini ta’kidladi. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, birinchi bo‘limda jamoa uchun xavfli jarima zarbasi ikkinchi golga olib kelishi mumkin edi.
Ma’lumot uchun, «Baltika» jamoasi birinchi bo‘limda Brayen Xilning goli bilan hisobni ochdi. Ikkinchi bo‘limda esa «Dynamo» himoyachisi Xuan Kaseres hisobni tenglashtirdi.
O‘yinning yakuniy natijasi 1:1 bo‘ldi. Bu o‘yin «Dynamo» bosh murabbiyi Valeriy Karpinning rasmiy debyuti bo‘ldi.

Балтика активно играла, выйдя из защиты – Гасилин
Бывший нападающий команд «Зенит» и «Амкар» Алексей Гасилин высказал мнение о матче команды «Балтика» из Калининграда в первом туре Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что футболисты «Балтики» играли активно, не прилипая к обороне, и организовывали быстрые атаки. По словам специалиста, в первом тайме опасный штрафной удар для команды мог привести ко второму голу.
Для справки, команда «Балтика» открыла счет в первом тайме благодаря голу Брайана Хила. Во втором тайме защитник «Динамо» Хуан Касерес сравнял счет.
Итоговый результат матча составил 1:1. Эта игра стала официальным дебютом главного тренера «Динамо» Валерия Карпина.