Haftaning asosiy mish-mishlarida Lionel Messi «Barselona» klubini xafa qilishi mumkinligi, Krishtianu Ronaldu yangi murabbiy Jorje Jezush bilan maxfiy shartnoma tuzganligi hamda «Real» klubida kutilmagan muammolar yuzaga kelgani haqida ma’lumot beriladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Barselona» jamoasi o‘zining «Kamp Nou» stadionini ta’mirlash ishlarini davom ettirmoqda. Stadionning qisman ochilishi 10 avgustga rejalashtirilgan bo‘lsa-da, kerakli litsenziya olinmagani sababli kechikmoqda.
To‘liq yangilangan arena faqat 2026-yil yozida foydalanishga topshiriladi. Klub Messi uchun tantanali marosimga taklifnoma yuborishni rejalashtirmoqda.
Argentinalik futbolchi bilan munosabatlar sovuqligi sabab, u taklifni rad etishi mumkinligi aytilmoqda. Yaqinda «Krasnodar» jamoasi kapitanining kelajagi haqidagi mish-mishlar yana avj oldi.
Eduard Spertsyan Yevropaning kuchli chempionatiga o‘tishi ehtimoli bor. Ayniqsa, «PSJ» jamoasi unga qiziqish bildirayotgani aytilmoqda.
Parijliklar bilan uning agentlari allaqachon muzokaralar olib borgan. «PSJ» Rossiya klubi bilan avval ham transfer amaliyotini muvaffaqiyatli amalga oshirgan.
«Al-Nasr» jamoasining yangi bosh murabbiyi Jorje Jezush Krishtianu Ronaldu bilan o‘yinni boshqarish bo‘yicha maxfiy kelishuvga erishgan. Shunga ko‘ra, futbolchi mavsum davomida ayrim o‘yinlarda maydonga tushmasligi mumkin, bu unga dam olish va tiklanishga yordam beradi.
Ronaldu 41 yoshga to‘ladi va u 2026-yilgi jahon chempionatiga yaxshi tayyorlanishni maqsad qilgan. «Real» klubida esa yangi bosh murabbiy Xabi Alonso va klub prezidenti Florentino Peres o‘rtasida kelishmovchiliklar yuzaga keldi.
Alonso transfer siyosatida o‘ziga xos ta’sir ko‘rsatishni istaydi, ammo prezident bu jarayonda faol ishtirok etmoqda. Ular yarim himoya chizig‘ini kuchaytirish bo‘yicha fikr ayrimlarida farq qilmoqda.
Peres yirik yulduzni sotib olishni maqsad qilgan, murabbiy esa kamroq taniqli futbolchilarni taklif qilgan, bu esa kelishmovchilikka sabab bo‘lgan. Shu bilan birga, Vinisius Junior «Real» bilan shartnomani yangilashni kechiktirmoqda va o‘z kelajagi haqida mustaqil qaror qabul qilmoqchi.
Braziliyalik futbolchiga «Manchester Siti» va «PSJ» jamoalari qiziqish bildirayotgani aytilmoqda. «Real» esa uning talablarini qondirmasligi va hatto uni sotishga tayyor ekanligini bildirmoqda.
Saudiyalik «Al-Ahli» klubi Vinisius uchun katta summa taklif qilgani ma’lum. Yuqoridagi ma’lumotlar «Evro-Futbol.Ru» saytidagi doimiy bo‘limdan olingan.

Говорят, что Месси может огорчить Барселону
В основных слухах недели сообщается, что Лионель Месси может огорчить клуб «Барселона», Криштиану Роналду подписал секретный контракт с новым тренером Жорже Жезушем, а также в клубе «Реал» возникли неожиданные проблемы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда «Барселона» продолжает работы по ремонту своего стадиона «Камп Ноу». Хотя частичное открытие стадиона запланировано на 10 августа, оно задерживается из-за отсутствия необходимых лицензий.
Полностью обновленная арена будет сдана в эксплуатацию только летом 2026 года. Клуб планирует отправить приглашение Месси на торжественную церемонию.
Из-за холодных отношений с аргентинским футболистом сообщается, что он может отказаться от приглашения. Недавно слухи о будущем капитана команды «Краснодар» снова вспыхнули.
У Эдуарда Спертсяна есть вероятность перейти в сильный европейский чемпионат. В частности, сообщается, что интерес к нему проявляет команда «ПСЖ».
Агенты уже провели переговоры с парижанами. «ПСЖ» ранее успешно осуществлял трансферные сделки с российским клубом.
Новый главный тренер команды «Аль-Наср» Жорже Жезуш достиг секретного соглашения с Криштиану Роналду по управлению игрой. Согласно этому, футболист может не выходить на поле в некоторых матчах в течение сезона, что поможет ему отдохнуть и восстановиться.
Роналду исполнился 41 год, и он нацелен хорошо подготовиться к чемпионату мира 2026 года. В клубе «Реал» возникли разногласия между новым главным тренером Хави Алонсо и президентом клуба Флорентино Пересом.
Алонсо хочет оказать своеобразное влияние на трансферную политику, однако президент активно участвует в этом процессе. Они расходятся во мнениях по поводу усиления полузащиты.
Перес нацелен на приобретение крупной звезды, тогда как тренер предлагает менее известных футболистов, что стало причиной разногласий. В то же время Винисиус Жуниор откладывает обновление контракта с «Реалом» и хочет самостоятельно принять решение о своем будущем.
Сообщается, что к бразильскому футболисту проявляют интерес команды «Манчестер Сити» и «ПСЖ». «Реал» же сообщает, что не может удовлетворить его требования и даже готов его продать.
Саудовский клуб «Аль-Ахли» предложил большую сумму за Винисиуса. Вышеуказанная информация была взята из постоянного раздела сайта «Евро-Футбол.Ру».