Kovtun: Barko va Ugalde ketishi Spartakka zarba beradi
Sobiq «Spartak» jamoasi futbolchisi Yuri Kovtun Moskva klubidan Manfred Ugalde va Esekiel Barkoning ketishi ehtimoli haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Kovtunning so‘zlariga ko‘ra, Barko va Ugalde jamoaning asosiy o‘yinchilari hisoblanadi va kamida ulardan biri «Spartak»da qolishi kerak. Ularning ketishi klub uchun og‘ir zarba bo‘ladi.
Mutaxassis shuningdek, murabbiylar shtabi liderlarni almashtirishda qiyinchiliklarga duch kelishini ta’kidladi. Bu esa o‘yinning uslubini o‘zgartirish va yangi o‘yin aloqalarini yaratishni talab qiladi.
Hozirgi transfer oynasida Ugalde uchun «Feyenoord» klubi qiziqish bildirgan. Barko esa «Flamengo» jamoasi sotib olish mumkin bo‘lgan futbolchilar ro‘yxatiga kiritilgan.
O‘tgan mavsumda Rossiya chempionatida bu ikki futbolchi umumiy hisobda 29 ta gol urishgan. Bu raqam ularning jamoa uchun qanchalik muhimligini ko‘rsatadi.
Shunday qilib, «Spartak» klubining bu futbolchilarni saqlab qolishi jamoaning kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega.

Ковтун: Уход Барко и Угальде ударит по Спартаку
Бывший футболист «Спартака» Юрий Ковтун высказал свое мнение о вероятном уходе Манфреда Угальде и Эсекьеля Барко из московского клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Ковтуна, Барко и Угальде являются ключевыми игроками команды, и как минимум один из них должен остаться в «Спартаке». Их уход станет тяжелым ударом для клуба.
Специалист также отметил, что тренерскому штабу будет сложно заменить лидеров. Это потребует изменения стиля игры и создания новых игровых связей.
В текущем трансферном окне интерес к Угальде проявил клуб «Фейеноорд». Барко же включен в список игроков, которых может приобрести команда «Фламенго».
В прошлом сезоне в чемпионате России эти два футболиста в общей сложности забили 29 голов. Эта цифра показывает, насколько они важны для команды.
Таким образом, сохранение этих футболистов для клуба «Спартак» имеет важное значение для будущего команды