Lusiano: Glushenkov Zenit uchun sifatli o‘yinchi
Zenit jamoasining hujumchisi Lusiano Gondining jamoadoshi Maksim Glushenkov haqidagi fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Lusiano so‘zlariga ko‘ra, Maksim jamoa uchun juda muhim o‘yinchi hisoblanadi va u bu yil ham o‘zining yuqori darajadagi mahoratini yana bir bor namoyish etishiga ishonadi. U Maksimni sifatli futbolchi deb ta’riflab, uning jamoaga katta foyda keltirishini ta’kidladi.
Shuningdek, Lusiano Glushenkovning futbol qobiliyatlari uni Yevropa klublarida ham muvaffaqiyatli o‘ynashiga imkon berishini bildirdi. O‘tgan mavsumda Maksim Glushenkov barcha turnirlarda 26 ta o‘yinda maydonga tushib, jami 16 ochko (gol va assist) to‘plagan.
Jamoasi navbatdagi o‘yinini 20 iyul kuni o‘tkazadi. Premyer-liganing birinchi turida Zenit Rostov jamoasi bilan kuch sinashadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 18:00 da boshlanadi. Lusiano va uning jamoasi ushbu uchrashuvda g‘alaba uchun harakat qilishadi.

Лусиано: Глушенков качественный игрок для Зенита
Нападающий команды Зенит Лусиано поделился мнением о своем товарище по команде Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Лусиано, Максим является очень важным игроком для команды, и он уверен, что в этом году он снова продемонстрирует свои высокие навыки. Он охарактеризовал Максима как качественного футболиста и подчеркнул, что он принесет команде большую пользу.
Также Лусиано отметил, что футбольные способности Глушенкова позволят ему успешно играть и в европейских клубах. В прошлом сезоне Максим Глушенков провел 26 матчей во всех турнирах, набрав в общей сложности 16 очков (голы и ассисты).
Команда проведет следующий матч 20 июля. В первом туре Премьер-лиги Зенит встретится с командой Ростов.
Игра начнется в 18:00 по московскому времени. Лусиано и его команда будут стараться добиться победы в этой встрече.