Insayder iPhone 17 Pro dizaynini oshkor qildi: yangi smartfon qanday ko‘rinishda bo‘ladi?
Apple mahsulotlari haqida aniq ma’lumot tarqatishi bilan mashhur bo‘lgan insayder Majin Boo yangi avlod iPhone 17 Pro smartfonining g‘ilofiga oid ilk eskizlarni ommaga taqdim etdi. Bu suratlarda eng ko‘p e’tiborni yangi kamera panelining dizayn o‘zgarishi jalb qilmoqda.
Taqdim qilingan tasvirlarda ko‘rinishicha, yangi iPhone 17 Pro modelining orqa paneldagi kamera obyektivlari chap tomonga surilgan, flesh va LiDAR sensori esa aksincha, o‘ng tomonga ko‘chirilgan. Bu o‘zgarish smartfonning tashqi ko‘rinishini avvalgi avlodlardan farqlantirishga xizmat qilishi kutiladi.
Majin Boo tomonidan e’lon qilingan fotosuratlarda bir necha xil ranglar namoyish etilgan: oq, och ko‘k, och yashil, och binafsha va ko‘mirrang. E’tiborlisi, bitta fotosuratda kamera paneli quyuq kulrangda aks etgan bo‘lsa-da, aksariyat tasvirlarda uning oq rangda ekani ko‘rinadi. Bu esa Apple'ning iPhone 17 Pro smartfonlari uchun mo‘ljallangan rang tanlovini oldingi — iPhone 16 Pro bilan bir xil saqlashini anglatmoqda.
Biroz avval boshqa bir ishonchli manba ham Apple'ning yangi avlod smartfonlari haqida xabar tarqatib, iPhone 17 model qatori quyidagi to‘rt modelni o‘z ichiga olishini bildirgan edi:
- iPhone 17;
- iPhone 17 Air;
- iPhone 17 Pro;
- iPhone 17 Ultra.
Bu ma’lumotlar qanchalik ishonchli ekanligi va yangi smartfonlar haqiqatda qanday ko‘rinishda bo‘lishi, shuningdek, Apple kompaniyasi yaratishni rejalashtirgan yangiliklar haqida aniq ma’lumotlarga sentyabr oyida kutilayotgan rasmiy taqdimot vaqtida ega bo‘lish mumkin bo‘ladi.
Shunday qilib, Apple muxlislari yana bir bor katta qiziqish bilan yangi avlod smartfonlarining taqdimotini intiqlik bilan kutishmoqda.

Инсайдер раскрыл дизайн iPhone 17 Pro: как будет выглядеть новый смартфон?
Инсайдер Majin Boo, известный тем, что распространяет точную информацию о продуктах Apple, представил общественности первые эскизы нового поколения смартфона iPhone 17 Pro. На этих изображениях больше всего внимания привлекает изменение дизайна новой панели камеры.
Судя по представленным изображениям, объективы камеры на задней панели нового iPhone 17 Pro смещены влево, а вспышка и сенсор LiDAR, наоборот, перемещены вправо. Ожидается, что это изменение будет отличать внешний вид смартфона от предыдущих поколений.
На фотографиях, опубликованных Majin Boo, представлены несколько цветов: белый, светло-голубой, светло-зеленый, светло-фиолетовый и угольный. Примечательно, что на одном из снимков панель камеры отображается в темно-сером цвете, однако на большинстве изображений она представлена в белом цвете. Это означает, что Apple сохранит выбор цветов для смартфонов iPhone 17 Pro таким же, как и для предыдущей модели — iPhone 16 Pro.
Некоторое время назад другой надежный источник также сообщил о новых поколениях смартфонов Apple, указав, что модельный ряд iPhone 17 будет включать следующие четыре модели:
- iPhone 17;
- iPhone 17 Air;
- iPhone 17 Pro;
- iPhone 17 Ultra.
Насколько эти данные надежны и каким на самом деле будет новый смартфон, а также какие новшества планирует представить компания Apple, станет известно во время официальной презентации, ожидаемой в сентябре.