VAR yordamida Sevilya Elche bilan durang o‘ynadi
La Liga musobaqasining to‘rtinchi turida “Sevilya” va “Elche” jamoalari teng kuch bilan o‘ynab, yuqori darajada gol imkoniyatlarini amalga oshirishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuvda deyarli har bir to‘p darvozaga aniq yo‘naltirilib, golga aylantirildi. Birinchi imkoniyatda Rafa Mir yaxshi vaziyatni boy berdi, to‘p oyoqdan tushib ketdi.
28-daqiqada Isak Romero Ruben Vargasning uzatmasidan keyin hisobni ochdi – 1:0. Martim Netu uzoqdan kuchli zarba berdi va to‘p darvozaga yaqin ustunga tegdi.
O‘yin davomida ikkinchi bo‘lim boshida Netu Andre Silvaga assistentlik qilib, hisobni tenglashtirdi. Rafa Mir jarima zarbasidan ajoyib gol urdi va hisobni 1:2 ga olib chiqdi.
85-daqiqada Aleksis Sanches Gerard Fernandesga gol urish imkoniyatini yaratdi. Hakam dastlab ofsayd qo‘ydi, ammo VAR tizimi xatoni tuzatib, hisobni 2:2 ga keltirdi.
Shu tariqa, “Sevilya” to‘rt ochko to‘plab, “Elche” esa oltita ochkoga ega bo‘ldi. Uchrashuvda ikki jamoa ham o‘z kuchini namoyish etdi va muxlislarni qoniqtirgan o‘yinni ko‘rsatdi.

VAR yordamida Sevilya Elche bilan durang o‘ynadi С помощью VAR Севилья сыграла вничью с Эльче
В четвёртом туре Ла Лиги команды «Севилья» и «Эльче» сыграли вничью, продемонстрировав равные силы и реализовав множество голевых моментов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В матче почти каждый удар был точно направлен в ворота и превращался в гол. В первом же моменте Рафа Мир упустил хороший шанс, мяч соскользнул с ноги.
На 28-й минуте Исаак Ромеро открыл счёт после передачи Рубена Варгаса – 1:0. Мартим Нету мощным ударом издали попал в штангу рядом с воротами.
В начале второго тайма Нету ассистировал Андре Сильве, сравняв счёт. Рафа Мир забил великолепный гол со штрафного и вывел счёт 1:2.
На 85-й минуте Алексис Санчес создал возможность для гола Жерарду Фернандешу. Судья сначала зафиксировал офсайд, но система VAR исправила ошибку, и счёт стал 2:2.
Таким образом, «Севилья» набрала четыре очка, а «Эльче» — шесть. Обе команды продемонстрировали свои силы и показали игру, которая удовлетворила болельщиков.