Al-Xorazmi ko‘chasida yo‘l bir yo‘nalikka o‘tkazildi
Chilonzor tumanidagi Al-Xorazmi ko‘chasining bir qismi bir yo‘nalishga o‘tkazildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu hududda yo‘l belgilar va qoidabuzarliklarni qayd etuvchi kameralar o‘rnatildi. Kameralar kun-u tun, ya’ni 24 soat davomida ishlaydi va har qanday qoidabuzarlikni qayd etadi.
Shuningdek, yo‘lning bir qismi vaqtinchalik to‘sib qo‘yilgan bo‘lib, haydovchilar bu to‘siqni aylanib o‘tishga harakat qilmoqda va buning natijasida qarama-qarshi yo‘l qatnovidan foydalanmoqda. Qayd etilishicha, ushbu o‘zgarishlar oldindan hech qanday ogohlantirishsiz amalga oshirilgan.
Qiziqarli jihati shundaki, Al-Xorazmi ko‘chasida hozir ham 69 va 118 raqamli ikki avtobus yo‘nalishi hamda 13-raqamli marshrutka qatnovi davom etmoqda. Bu holat yo‘l harakati xavfsizligi va tartibini ta’minlash borasida qo‘shimcha chora-tadbirlar zarurligini ko‘rsatadi.

На улице Аль-Хорезми дорога была односторонней
Часть улицы Ал-Хорезми в районе Чилонзор была переведена на одностороннее движение. Об этом сообщает Upl.uz.
В этом районе установлены дорожные знаки и камеры, фиксирующие нарушения. Камеры работают круглосуточно, то есть 24 часа в сутки, и фиксируют любые нарушения.
Кроме того, часть дороги временно закрыта, и водители пытаются объехать это препятствие, в результате чего используется встречное движение. Сообщается, что эти изменения были осуществлены без предварительного предупреждения.
Интересно, что на улице Ал-Хорезми продолжают курсировать два автобусных маршрута под номерами 69 и 118, а также маршрутка под номером 13. Эта ситуация показывает необходимость дополнительных мер по обеспечению безопасности и порядка дорожного движения.