Farg‘onada Malibu-2 haydovchisi yuzdan ortiq qoidabuzarlik qilgan
Ijtimoiy tarmoqlarda Malibu-2 avtomobilining haydovchisi tomonidan yo‘l harakati qoidalarining ko‘plab buzilganligi haqida ma’lumot tarqaldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu haydovchi Farg‘ona viloyatida qoidalarni muntazam ravishda buzgan. Qoidalar buzilishiga qaramay, dastlab haydovchiga nisbatan hech qanday chora ko‘rilmagan.
Fuqarolardan U.A.ning murojaatidan so‘ng, mas’ul shaxslar faoliyati bo‘yicha xizmat tekshiruvi o‘tkazildi. Tekshiruv natijasida yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasining besh nafar xodimiga ogohlantirish berildi.
Endilikda, davlat raqami 40 081 SBA bo‘lgan Malibu-2 avtomobilining haydovchisi barcha qoidabuzarliklar uchun jarima to‘lashi lozim. Ma’lum qilinishicha, uning yo‘l harakati qoidalarini buzish holatlari yuzdan ortiqni tashkil etadi.
Bu holat yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlashda mas’uliyatning muhimligini yana bir bor ko‘rsatmoqda. Shu sababli, barcha haydovchilar qoidalarni qat’iy rioya qilishlari zarur.

В Фергане водитель Malibu-2 нарушил более ста правил
В социальных сетях распространилась информация о многочисленных нарушениях правил дорожного движения водителем автомобиля Malibu-2. Об этом сообщает Upl.uz.
Этот водитель регулярно нарушал правила в Ферганской области. Несмотря на нарушения, изначально к водителю не были предприняты никакие меры.
После обращения гражданина У.А. была проведена служебная проверка по деятельности ответственных лиц. В результате проверки пять сотрудников управления безопасности дорожного движения получили предупреждение.
Теперь водитель автомобиля Malibu-2 с государственным номером 40 081 SBA должен уплатить штраф за все нарушения. По имеющимся данным, его нарушения правил дорожного движения составляют более ста случаев.
Этот случай еще раз подчеркивает важность ответственности в обеспечении безопасности дорожного движения. Поэтому всем водителям необходимо строго соблюдать правила.