Putin: Pasxa bayrami bizga sevgi va umid, yaxshilik va adolatga ishonch bag‘ishlaydi
Rossiya prezidenti Vladimir Putin pravoslav nasroniylarning eng muhim bayramlaridan biri bo‘lgan Pasxa munosabati bilan mamlakat aholisiga o‘z tabrigini yo‘lladi.
Kreml rasmiy saytida e’lon qilingan tabrikda, Putin Pasxa bayramining insonlarga sevgi va umid, ezgulik va adolatga bo‘lgan ishonch tuyg‘ularini baxsh etishini alohida ta’kidladi.
«Ulug‘ Pasxa bayrami bizga sevgi va umid, yaxshilik va adolatga ishonch bag‘ishlaydi. Shu bilan birga, u bizni mustahkam ma’naviy va axloqiy qadriyatlar atrofida birlashtiradi», — dedi davlat rahbari o‘z murojaatida.
Prezident shuningdek, rus pravoslav cherkovi va boshqa nasroniy konfessiyalarining jamiyatdagi o‘rnini yuqori baholab, ularning ijtimoiy totuvlik va o‘zaro birdamlikni ta’minlashdagi ahamiyatini alohida qayd etdi.
«Har doimgidek, rus pravoslav cherkovi va boshqa nasroniy konfessiyalar odamlar o‘rtasida ijtimoiy totuvlikni, o‘zaro hamjihatlikni mustahkamlashda, yosh avlodni tarbiyalashda va oilaviy qadriyatlarni saqlashda katta ilhomlantiruvchi kuch bo‘lib xizmat qilmoqda», — dedi Vladimir Putin.
Rossiya prezidenti so‘nggi paytlarda diniy tashkilotlarning vatanparvarlik, xayriya va ma’rifiy yo‘nalishlarda amalga oshirayotgan tashabbuslariga ham yuqori baho berdi.
Uning fikricha, bu kabi ezgu sa’y-harakatlar jamiyat tomonidan albatta samimiy e’tirof va hurmatga sazovordir.

Путин: Пасхальный праздник дарит нам любовь и надежду, веру в добро и справедливость
Президент России Владимир Путин направил свои поздравления населению страны по случаю Пасхи, одного из самых важных праздников православных христиан.
В поздравлении, опубликованном на официальном сайте Кремля, Путин особо отметил, что Пасхальный праздник дарит людям чувства любви и надежды, веру в добро и справедливость.
«Великий Пасхальный праздник дарит нам любовь и надежду, веру в добро и справедливость. В то же время он объединяет нас вокруг крепких духовных и моральных ценностей», — сказал глава государства в своем обращении.
Президент также высоко оценил роль Русской православной церкви и других христианских конфессий в обществе, особо отметив их значение в обеспечении социальной согласия и взаимной солидарности.
«Как всегда, Русская православная церковь и другие христианские конфессии служат мощным вдохновляющим фактором в укреплении социальной согласия между людьми, в воспитании молодежи и сохранении семейных ценностей», — сказал Владимир Путин.
Президент России также высоко оценил инициативы религиозных организаций в патриотическом, благотворительном и просветительском направлениях в последнее время.
По его мнению, такие благие усилия, безусловно, заслуживают искреннего признания и уважения со стороны общества.