Turkiyaning Qorabuk shahrida kutilmagan hodisa sodir bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
61 yoshli Mahmud D. ismli fuqaro o‘zini Iso Masih deb e’lon qilib, uyining devorlari va tomiga turli diniy mazmundagi yozuvlarni yoqlab chiqdi.
Mazkur yozuvlar orasida Masih, Payg‘ambar kabi so‘zlar hamda turli raqamlar mavjud edi. Ushbu voqea haqida Milliyet nashri xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, hodisa Bayir mahallasi Bog‘lar ko‘chasida yuz bergan. Qo‘shnilarning ushbu g‘alati harakatlardan noroziligini bildirmasi natijasida politsiya va shahar hokimiyati vakillari voqea joyiga kelishdi.
Rasmiy xodimlar Mahmud D.dan uyidagi yozuvlarni olib tashlashni talab qilishdi. Erkak kishi bu ko‘rsatmani bajardi va bo‘yoq yordamida barcha yozuvlarni o‘zi o‘chirib tashladi.
Mahmud D. o‘z harakatlariga o‘ziga xos izoh berdi.
Uning ta’kidlashicha, u bu ishni yolg‘onchi diniy shaxslarning paydo bo‘lishini oldini olish va ularning odamlarni aldamasligini ta’minlash uchun qilgan. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu harakat hazil emas, chunki Alloh unga yillar avval vahiy yuborgan va u o‘sha paytdan beri haqiqatni aytib kelmoqda.
Shuningdek, erkak kishi bolaligidan beri g‘ayritabiiy tuyg‘ular bilan yashab kelayotganini aytdi. U 6 yoshidan boshlab oilasi atrofida noma’lum kuchlar tomonidan qurshovga olinganini va bu holat ko‘p yillardan beri davom etayotganini ta’kidladi.
Mahmud D.ning iddaolariga ko‘ra, yahudiylar Dovud naslidan bo‘lgan Masihni, nasroniylar Maryam o‘g‘lini, musulmonlar esa Iso Masihni kutmoqdalar.

В турецком городе Карабюк произошло неожиданное происшествие. Об этом сообщил Zamin.uz.
61-летний гражданин по имени Махмуд Д. объявил себя Иисусом Христом и покрыл стены и крышу своего дома надписями различного религиозного содержания.
Среди этих надписей были такие слова, как Мессия, Пророк, а также различные цифры. Об этом инциденте сообщило издание Milliyet.
Согласно информации, происшествие случилось на улице Боглар в районе Байыр. В результате того, что соседи выразили недовольство этими странными действиями, на место происшествия прибыли полиция и представители городской администрации.
Официальные лица потребовали от Махмуда Д. удалить надписи в своем доме. Мужчина выполнил это требование и самостоятельно стер все надписи с помощью краски.
Махмуд Д. дал своеобразное объяснение своим действиям.
По его словам, он сделал это для того, чтобы предотвратить появление лжепророков и гарантировать, что они не будут обманывать людей. По его словам, это не шутка, так как Аллах послал ему откровение много лет назад, и с тех пор он говорит правду.
Кроме того, мужчина сказал, что с детства живет с необычными чувствами. Он подчеркнул, что с 6 лет его семья была окружена неведомыми силами и это состояние продолжается уже много лет.
По утверждениям Махмуда Д., иудеи ждут Мессию из рода Давида, христиане — сына Марии, а мусульмане — Иисуса Христа.