Uning fikricha, Epshteyn o‘lmagan va bu borada hech qanday shubha yo‘q. Errol Maskning so‘zlariga ko‘ra, Epshteynning o‘limi haqidagi rasmiy ma’lumotlar shubha ostida.
U jasad topilgan holatlarda kuzatuv kameralari o‘chirilganini va qamoqxona qo‘riqchilari uxlayotganini ta’kidladi. Bu holatlar voqeaning yuz berishi bilan bog‘liq vaziyatlarni shubha ostiga oladi.
AQSH Adliya vazirligi ma’lumotlariga ko‘ra, Epshteyn saqlangan qamoqxonadagi kuzatuv kameralarining yozuvida 23:58:58 dan 00:00:00 gacha bo‘lgan 62 soniyalik vaqt oralig‘i yo‘q. Bu holat eski videokuzatuv tizimining har kuni avtomatik ravishda qayta ishga tushirilishi bilan izohlangan.
2019 yilda AQSHda Epshteynga voyaga yetmaganlarni jinsiy ekspluatatsiya qilish maqsadida savdoga qo‘yish va bunday faoliyatga jalb qilish ayblovlari qo‘yilgan edi. O‘sha yilning iyul oyining oxirida u vafot etdi.
O‘tkazilgan tergov natijalariga ko‘ra, AQSH rasmiylari uning o‘z joniga qasd qilgan degan xulosaga kelishgan.

Эррол Маск, отец американского предпринимателя Илона Маска, в интервью изданию РИА Новости заявил, что финансист Джеффри Эпштейн все еще жив. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его мнению, Эпштейн не умер, и в этом нет никаких сомнений. По словам Эррола Маска, официальные данные о смерти Эпштейна вызывают сомнения.
Он подчеркнул, что в моменты обнаружения тела камеры наблюдения были выключены, а тюремные охранники спали. Эти обстоятельства ставят под сомнение обстоятельства произошедшего.
Согласно данным Министерства юстиции США, на записях камер наблюдения в тюрьме, где содержался Эпштейн, отсутствует 62-секундный промежуток времени с 23:58:58 до 00:00:00. Этот инцидент был объяснен ежедневной автоматической перезагрузкой старой системы видеонаблюдения.
В 20