Mo‘g‘ilistonning Ulan-Bator shahrida o‘tkazilayotgan kattalar o‘rtasidagi Osiyo boks chempionatining yarim final bahslari boshlandi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Musobaqaning birinchi kunida O‘zbekistonlik to‘rt nafar bokschi ringga ko‘tarildi. Ularning janglari qiziqarli va kurashlarga boy bo‘ldi.
-70 kilogramm vazn toifasida ishtirok etgan Oysha Toirova yarim finalda hindistonlik raqib Arundxati Choudxari bilan ringga chiqdi. Oysha imkoniyatlardan to‘liq foydalana olmadi va raqibiga 1:4 hisobida mag‘lub bo‘lib, bronza medali bilan chempionatni yakunladi.
-75 kilogramm vazndagi bokschimiz Aziza Zokirova esa o‘z kuchini yana bir bor namoyish etdi. U birinchi raqamli saralangan hindistonlik Lovlina Borxainni 5:0 hisobida mag‘lub etdi.
Bu g‘alaba Zokirova uchun katta muvaffaqiyat bo‘ldi. +80 kilogramm vazndagi Oltinoy Sotimboyeva qozog‘istonlik Dina Islambekovaga qarshi ringga ko‘tarildi.
Avvalgi “Strandja” turnirining yarim finalida Oltinoy raqibini 3:2 hisobida yenggandi. Ammo bu safar u imkoniyatni boy berdi va 0:5 hisobida mag‘lub bo‘ldi, bronza medali bilan chempionatni yakunladi.
-65 kilogramm vazn toifasida Abdulloh Madaminov yaponiyalik Shion Nishiyamani 5:0 hisobida mag‘lub etdi va finalga yo‘l oldi. Madaminovning jarohatsiz va aniq g‘alabasi sportchilarimizning muvaffaqiyatli yo‘lga chiqqanini ko‘rsatadi.
Musobaqada O‘zbekistonlik bokschilar quyidagi bronza medallarini qo‘lga kiritdi: -70 kilogrammda Oysha Toirova hamda +80 kilogrammda Oltinoy Sotimboyeva. Manba: one.uz
Abduqodir Husanov ishtirokida Manchester Siti tarixiy g'alaba qozondi
Manchester Siti jamoasi Angliya kubogining chorak final bosqichida Liverpul klubini to'rt to'rtga hisobida mag'lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu g'alaba Shaharliklar
Chelsi Barselona mudofiyachisi Jyul Kundeni sotib olishga tayyorlanmoqda
Ispaniya klubi Barselona tarkibidagi fransuz mudofiasi Jyul Kundening kelajakdagi taqdiriga oid muhim ma'lumotlar paydo bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Futbolchi o'z faoliyatini
Sport Bugun, 18:13
Madridning mashhur Real klubi bosh murabbiyi Alvaro Arbeloaning kelajagi noaniq bo'lib qolmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. AS nashrining xabariga ko'ra

В Улан-Баторе, Монголия, начались полуфинальные бои чемпионата Азии по боксу среди взрослых. Об этом сообщает Zamin.uz.
В первый день соревнований на ринг вышли четыре боксера из Узбекистана. Их бои были интересными и насыщенными борьбой.
В весовой категории до 70 килограммов Айша Тойрова встретилась в полуфинале с индийской соперницей Арундхати Чоудхари. Айша не смогла полностью воспользоваться возможностями и проиграла сопернице со счётом 1:4, завершив чемпионат с бронзовой медалью.
В весе до 75 килограммов наша боксерша Азиза Закирова вновь продемонстрировала свою силу. Она победила первую сеяную индийскую спортсменку Ловлину Борхайн со счётом 5:0.
Эта победа стала большим успехом для Закировой. В весовой категории свыше 80 килограммов Ольтинай Сотимбоева вышла на ринг против казахстанской Дины Исламбековой.
Ранее в полуфинале турнира «Странджа» Ольтинай выиграла у соперницы со счётом 3:2. Но на этот раз она упустила возможность и проиграла со счётом 0:5, завершив чемпионат с бронзовой медалью.
В весовой категории до 65 килограммов Абдуллох Мадаминов победил японца Сиона Нисияму со счётом 5:0 и вышел в финал. Безопасная и уверенная победа Мадаминова показывает успешное начало наших спортсменов.
На соревнованиях узбекские боксеры завоевали следующие бронзовые медали: в весе до 70 килограммов Айша Тойрова и в весе свыше 80 килограммов Ольтинай Сотимбоева. Источник: one.uz