Ayollar tadbirkorligi uchun qo‘shimcha 200 mln dollar ajratiladi
O‘zbekiston Prezidenti tomonidan “Xotin-qizlar tadbirkorligini rivojlantirishni qo‘llab-quvvatlashga oid qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi qaror qabul qilindi.
Unga ko‘ra, 2025-yilda ayollar tadbirkorligini rivojlantirish uchun qo‘shimcha 200 million AQSh dollari yo‘naltiriladi.
Shuningdek, “Biznesni rivojlantirish banki” tomonidan “HAMROH” tadbirkor ayollarni qo‘llab-quvvatlash dasturi doirasida kreditlar ajratilishi rejalashtirilgan.
Bundan tashqari, “Xalq banki” va “Mikrokreditbank” mablag‘lari hisobidan oila tadbirkorligini rivojlantirish dasturi asosida kreditlar berilishi nazarda tutilgan.

Для женского предпринимательства будет выделено дополнительно 200 миллионов долларов
Президент Узбекистана принял решение о дополнительных мерах по поддержке развития женского предпринимательства принято.
Согласно этому, в 2025 году на развитие женского предпринимательства будет направлено дополнительно 200 миллионов долларов США.
Кроме того, планируется предоставление кредитов в рамках программы поддержки женщин-предпринимателей «HAMROH» от «Банка развития бизнеса».
Также предусмотрено предоставление кредитов на основе программы развития семейного предпринимательства за счет средств «Народного банка» и «Микрокредитбанка».