Ota-onasi yarashgan kun, farzandlar uchun eng baxtli onglar bo‘ldi
Bu sinovlardan muvaffaqiyatli o‘tganlargina baxtli hayot kechiradi. Halovat topadi. Ammo o‘ta olmaganlar qoqiladi. Muammolar girdobida qoladi.
Majburiy ijro byurosi Farg‘ona viloyati boshqarmasi Rishton tuman bo‘limi ish yurituvida fuqarolik ishlari bo‘yicha Rishton tumanlararo sudining 07.08.2020 yildagi sud buyrug‘iga asosan, qarzdor K.M.dan undiruvchi A.B.ning foydasiga 1 nafar farzanlari ta’minoti uchun aliment undirish to‘g‘risidagi ijro hujjati mavjud edi.
Ijro hujjati yuzasidan bo‘lim xodimlari tomonidan ijro harakatlariga kirishildi va qarzdor sud qarori bilan tanishtirildi hamda barcha vujudga keluvchi huquqiy oqibatlari tushuntirildi.
Bundan tashqari, Byuro xodimlarining olib borgan tushuntirishlari va say’-harakatlari natijasida ushbu oilaning yarashuviga erishildi hamda aliment to‘lash to‘g‘risidagi ijro hujjati undiruvchining arizasiga binoan tamomlandi.

День, когда родители помирились, стал для детей самыми счастливыми моментами
Только те, кто успешно проходит эти испытания, живут счастливой жизнью. Они находят покой. Однако те, кто не справляется, терпят неудачу. Они остаются в водовороте проблем.
В соответствии с судебным приказом межрайонного суда Риштанского района от 07.08.2020 года, в производстве отдела управления принудительного исполнения Ферганской области имеется исполнительный документ о взыскании алиментов в пользу взыскателя А.Б. на содержание 1 ребенка от должника К.М.
По исполнительному документу сотрудники отдела приступили к исполнительным действиям, и должник был ознакомлен с решением суда, а также были разъяснены все возникающие правовые последствия.
Кроме того, благодаря разъяснениям и усилиям сотрудников Бюро удалось добиться примирения этой семьи, и исполнительный документ о выплате алиментов был завершен по заявлению взыскателя.
Теперь они считаются надежными опорами нашего независимого государства. В таких благих делах радость наших детей безгранична.