Qo‘qonda 18 yillik turmushdan so‘ng "kelinning" sarpolari MIB orqali olib berildi
Qo‘qon shahrida 18 yillik turmushdan so‘ng eri-xotinning jiddiy sabablarsiz ajralishi va o‘ziga qadrli bo‘lgan xonadonidan, balki birgalikda ishlab topgan buyumlarni o‘rtada bo‘linishi va undirilishi haqida so‘z boradi.
Majburiy ijro byurosi Qo‘qon shahar bo‘limi ish yurituvida, Fuqarolik ishlari bo‘yicha Qo‘qon tumanlararo sudining ijro varaqasiga asosan javobgar B.B. tomonidan da’vogar S.B. foydasiga 12 turdagi mulklarni olish belgilangan bo‘lib, javobgarga bir necha marotaba ogoxlantirish berilgan bo‘lsada, sud qarorini ixtiyoriy bajarmaganligi sababli, majburiy ijro harakatlari davlat ijrochilari tomonidan olib borildi.
Natijada majburiy ijro harakatlari davomida da’vogarning mulklari davlat ijrochilari tomonidan olib berildi. Shuningdek, ijro hujjati “Sud hujjatlari va boshqa organ hujjatlarini ijro etish to‘g‘risida”gi Qonunning 41-moddasiga asosan amalda tamomlandi.

В Коканде после 18 лет брака "свадебные расходы" были предоставлены через МИБ
В городе Коканд речь идет о разводе супругов после 18 лет совместной жизни без серьезных причин, а также о разделе и возврате совместно нажитого имущества.
В производстве Кокандского городского отдела обязательного исполнения, на основании исполнительного листа Гражданского суда Кокандского межрайонного, было установлено, что ответчик Б.Б. должен передать истцу С.Б. 12 видов имущества, и хотя ответчику было несколько раз сделано предупреждение, он не исполнил решение суда, в связи с чем обязательные исполнительные действия были проведены государственными исполнителями.
В результате в ходе обязательных исполнительных действий имущество истца было передано государственными исполнителями. Также исполнительный документ был фактически завершен в соответствии со статьей 41 Закона "О выполнении судебных актов и актов других органов".