Isroilda raketa hujumi natijasida o'zbekistonlik fuqaro halok bo'ldi
Toshkent viloyati bojxona boshqarmasi xabariga ko‘ra, “Navoiy” chegara bojxona postiga piyoda holda kirib kelgan fuqaro bojxona nazoratidan o‘tayotgan vaqtda, uning xatti-harakatlarida shubhali holatlar kuzatilgani sababli bojxona xodimi tomonidan belgilangan tartibda shaxsiy ko‘rikdan o‘tkazildi.
Shaxsiy ko‘rik natijasida fuqaroning tanasidan umumiy og‘irligi 1 028 gramm bo‘lgan quyma tilla bo‘laklari aniqlandi. Ashyoviy dalil sifatida olingan mazkur oltin buyumlarining umumiy qiymati 1 milliard 312 million so‘mni tashkil etdi.
Hozirda mazkur holat yuzasidan bojxona organlari tomonidan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, tegishli protsessual harakatlar amalga oshirilmoqda.

На границе была раскрыта попытка незаконного вывоза литьевого золота
По сообщению таможенного управления Ташкентской области, гражданин, который вошел пешком на таможенный пост "Навои", был подвергнут личному досмотру сотрудником таможни, так как в его действиях были замечены подозрительные обстоятельства во время прохождения таможенного контроля.
В результате личного досмотра у гражданина были обнаружены слитки золота общей массой 1 028 граммов. Общая стоимость этих золотых предметов, взятых в качестве вещественного доказательства, составила 1 миллиард 312 миллионов сумов.
В настоящее время по данному факту таможенные органы возбудили уголовное дело, и проводятся соответствующие процессуальные действия.