Andijonda Equinox tez yordam mashinasi bilan to‘qnashdi
Andijon viloyatida Equinox tez yordam mashinasi bilan to‘qnashib, Damas'ga urildi. Viloyat Yo‘l harakati xavfsizligi bo‘limi holat yuzasidan ma’lumot berdi.
Ma’lum qilinishicha, holat 12 may kuni soat 15:10 larda Andijon shahar Y.Otabekov, Mustaqillik hamda Boburshoh ko‘chalari kesishgan chorrahada sodir bo‘lgan. Mustaqillik ko‘chasidan harakatlanib kelayotgan X.G. boshqaruvida bo‘lgan Equinox'da, Y.Otabekov ko‘chasidan kelayotgan Wolkswagen tez yordam avtomashinasi bilan to‘qnashgan.
Oqibatda rul boshqaruvini yo‘qotib, qatnov qismining chetida turgan Damas avtomashinasiga borib urilib, yo‘l-transport hodisasi sodir etgan. Ushbu yo‘l transport hodisasi oqibatida tan jarohati olgan fuqarolar yo‘q, avtomashinalar texnik shikastlangan.
Mazkur holat yuzasidan hozirda Andijon shahar Yo‘l harakati xavfsizligi bo‘limi mas’ul xodimlari tomonidan surishtiruv ishlari olib borilmoqda.

В Андижане столкнулся автомобиль скорой помощи Equinox
В Андиджанской области автомобиль скорой помощи Equinox столкнулся с Damas. Об этом сообщили в отделе безопасности дорожного движения области.
Как стало известно, инцидент произошел 12 мая в 15:10 на перекрестке улиц Я. Отабекова, Независимости и Бобуршоха в городе Андиджан. Автомобиль Equinox, управляемый Х.Г., двигался по улице Независимости и столкнулся с машиной скорой помощи Volkswagen, которая двигалась по улице Я. Отабекова.
В результате водитель потерял управление и врезался в стоящий на обочине автомобиль Damas, что привело к дорожно-транспортному происшествию. В результате данного ДТП пострадавших граждан нет, автомобили получили технические повреждения.
В настоящее время сотрудники отдела безопасности дорожного движения города Андиджан проводят расследование по данному инциденту.