“TAHOE” avtomobili salkam 1 mlrd so‘mga baholandi
Fuqarolik ishlari bo‘yicha Yakkasaroy tumanlararo sudining ijro varaqasiga asosan, qarzdor fuqarodan undiruvchi “Infinbank” AJ foydasiga jami 777 mln. 216 ming 525,29 so‘m qarz undirish, undiruvni garovdagi transport vositasiga qaratish to‘g‘risidagi ijro hujjati 14.04.2025 yilda Byuroning Toshkent shahar boshqarmasi ish yurituviga kelib tushgan va ijro ishi yuritish qo‘zg‘atilgan.
Ijro harakatlari davomida, qarzdor o‘ziga tegishli bo‘lgan garovdagi “Chevrolet TAHOE”ni o‘z xohishi bilan kredit qarzini to‘lamaganidan so‘ng ham davlat ijrochisiga taqdim etmagan. Shundan so‘ng, avtotransport vositasiga nisbatan qidiruv e’lon qilinib, olib borilgan tezkor tadbirlar natijasida “Chevrolet TAHOE” harakatdan ushlanib, xatlangan va vaqtincha saqlash uchun undiruvchiga topshirilgan.
Bank foydasiga 777,2 mln. so‘m miqdoridagi kredit qarzi qoplanmaganidan so‘ng, taraflar o‘rtasida qarzdorga tegishli bo‘lgan transport vositasi 975.351.251 so‘mga baholanib, auksion savdolari orqali realizatsiya qilish choralari ko‘rilmoqda.

“TAHOE” автомобиль оценен в почти 1 млрд сум
На основании исполнительного листа межрайонного суда Якасарайского района по гражданским делам, с должника взыскано в пользу взыскателя “Infinbank” АО в общей сложности 777 млн. 216 тыс. 525,29 сум долга, исполнительный документ о взыскании, направленный на заложенное транспортное средство, поступил в управление Бюро по делам города Ташкента 14.04.2025 и было возбуждено исполнительное производство.
В ходе исполнительных действий должник не представил государственному исполнителю заложенный автомобиль “Chevrolet TAHOE” после того, как не выплатил кредитный долг по своей воле. После этого было объявлено розыскное мероприятие в отношении автотранспортного средства, и в результате проведенных оперативных мероприятий “Chevrolet TAHOE” был задержан, опечатан и передан взыскателю на временное хранение.
После того как кредитный долг в размере 777,2 млн. сум не был погашен в пользу банка, стороны приняли меры по реализации транспортного средства, принадлежащего должнику, оцененного в 975.351.251 сум, через аукционные торги.