Sarik Andreasyan Tarkovskiy filmlarini yomon ko‘rishini aytdi
Rejissor Sarik Andreasyan Andrey Tarkovskiy filmlarini yomon ko‘rishini va umuman mualliflik kinosini yoqtirmasligini tan oldi. Bu haqda uning videosini Telegram’dagi "Ostorojno, Moskva" kanali e’lon qildi.
"Men Tarkovskiyni yomon ko‘raman. Tarkovskiy bu dahshat. Bu kino san’ati 60 yil oldin qolib ketgan, uni unutish kerak. Agar siz qashshoq, muvaffaqiyatsiz va ishonchsiz rejissor bo‘lishni istasangiz, iltimos, davom eting”, — dedi Andreasyan.
Bu so‘zlarini u Moskva kino kolleji №40 talabalariga murojaat qilganida aytgan. Ular esa rejissorning mualliflik kinolari va "Anora" filmi haqidagi fikrlaridan norozilik bildirishdi. "Onegin" filmi muallifi talabalarga festival filmlaridan katta daromad olish imkoni yo‘qligini tushuntirmoqchi bo‘ldi. Shuningdek, u "Anora" kartinasini “marginal film” deb atadi.
Talabalar rejissorning nuqtayi nazarini qabul qilishmadi va natijada bahs kelib chiqdi. "Ostorojno, novosti" nashrining yozishicha, bahs oqibatida Andreasyan ma’ruzani muddatidan avval tark etdi. Talabalar esa uning chiqib ketishiga kulgu va qarsaklar bilan javob qaytarishdi.
Moskva kino kolleji vakillari voqeani tasdiqlab, bu ommaviy tadbir emasligini, balki ayrim shaxslarning tashabbusi bilan tashkil qilingan suhbat bo‘lganini aytishdi.
O'zbek estrada musiqa san'atining yetuk vakillari Ulug'bek Rahmatullayev va Umidaxon muxlislariga yana bir xushxabar yetkazishdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Mashhur ijodkorlar
Madaniyat Kecha, 22:21
Feruza Yusupova qizi Shamsiyaning yarim yoshga to'lganini nishonladi
Aktrisa Feruza Yusupova ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida muxlislariga yana bir quvonchli yangilikni yetkazdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U o'zining qizalog'i Shamsiya yarim yoshga
Shahlo Zoirova AQShdan o'z oilasiga qaytib keldi
Oliy san'atkor Shahlo Zoirovaning Amerika Qo'shma Shtatlari va Meksika hududlarini qamrab olgan bir oylik uzoq sayohati o'z nihoyasiga yetdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Mashhur
Madaniyat Kecha, 21:44
Aziz Rametov ogir kasalligi tufayli xalqdan yordam so'radi
Sevimli aktyor Aziz Rametov o'n yilliklardan beri davom etayotgan og'ir kasalligi tufayli xalqdan yordam so'rashga majbur bo'ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. U o'zining
Agar vaqtni orqaga qaytarish imkoniyati paydo bo'lib, o'tmishni qayta yozishga ega bo'lsangiz, hayotingizdagi nimalarni o'zgartirgan bo'lardingiz? Bu haqda Zamin.uz xabar
Madaniyat Kecha, 20:32
O'zbekistonda xizmat ko'rsatgan artist Nodira Mahmudova O'zimizning gap dasturida mehmon bo'lib, o'zi haqida shakllangan turli qarashlar va tushunchalar yuzasidan o'z

Сарик Андреасян сказал, что ненавидит фильмы Тарковского
Режиссер Сарик Андреасян признал, что не любит фильмы Андрея Тарковского и вообще не нравится авторское кино. Об этом сообщил его видео-канал в Telegram "Осторожно, Москва".
"Я ненавижу Тарковского. Тарковский — это ужас. Это искусство кино осталось 60 лет назад, его нужно забыть. Если вы хотите быть бедным, неудачным и ненадежным режиссером, пожалуйста, продолжайте", — сказал Андреасян.
Эти слова он произнес, обращаясь к студентам Московского кино колледжа №40. Они же выразили недовольство мнением режиссера о его авторском кино и фильме "Анору". Автор фильма "Онегин" хотел объяснить студентам, что у фестивальных фильмов нет возможности получить большой доход. Также он назвал картину "Анору" "маргинальным фильмом".
Студенты не приняли точку зрения режиссера, в результате чего возник спор. Как сообщает издание "Осторожно, новости", в результате спора Андреасян покинул лекцию досрочно. Студенты же ответили на его уход смехом и аплодисментами.
Представители Московского кино колледжа подтвердили событие, отметив, что это не было массовым мероприятием, а разговором, организованным по инициативе отдельных лиц.
Ширин Зайотова отметила 35-летие, отпраздновала с близкими
Звезда узбекской эстрады Ширин Заитова сегодня, 27 февраля, отметила тридцать пять лет. Об этом сообщает Zamin.uz. Известная певица отпраздновала день рождения в кругу близких друзей и членов семьи.
Культура Сегодня, 16:21
Яркинходжа Умаров представил поклонникам песню "Келинчак"
Певец Ёркинходжа Умаров на днях, 28 февраля, представил поклонникам новую песню под названием "Келинчак". Об этом сообщает Zamin.uz. Сейчас эту песню можно полностью послушать на
Культура Сегодня, 15:58
Песня о семейных ценностях от Ёркинхо́джа Умарова
Певец Ёркинхо‘жа Умаров 28 февраля представил поклонникам свою новую песню под названием «Келинчак». Об этом сообщает Zamin.uz. Эту композицию можно полностью прослушать на официальной странице