Onlayn-platforma Kinopoisk «Krutaya peremena» serialining ikkinchi mavsumini yaratishini e’lon qildi va loyihaning birinchi teaser-treylerini taqdim etdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, voqealar rivojlanishining asosiy manzili O‘zbekiston bo‘ladi, chunki bosh qahramon xizmat vazifasi bilan aynan shu mamlakatga yuboriladi. Loyihaning rejissyori va boshqaruvchisi bo‘lib avvalgi mavsumda ham ishlagan Karen Oganesyan qolmoqda.
Markaziy qahramon — maktabda rus tili va adabiyotidan dars beruvchi Andrey Larionovdir. Uning rolini aktyor Nikita Yefremov ijro etadi.
Andrey yangi lavozimga tayinlanib, rus va o‘zbek tillarini o‘rgatadigan qo‘shma ta’lim muassasasini ishga tushirishni nazorat qilishi kerak bo‘ladi. Uning vazifalari faqat o‘qituvchilik bilan cheklanmay, mahalliy pedagoglarning rus tilini bilishi va kasbiy malakasini baholashni ham o‘z ichiga oladi.
Aktyor Nikita Yefremov matbuotga bergan intervyusida yangi syujetdagi madaniy jihatlarga alohida e’tibor qaratdi. U shunday dedi: «Bu hikoya O‘zbekistonda ochilayotgan yangi rus-o‘zbek maktabi haqida.
Bu yerda barcha o‘qituvchilar rus tilini bilishi shart. Mening qahramonim u yerga ularning kasbiy malakasini tekshirish uchun yuboriladi.
U nafaqat kulgili vaziyatlarga, balki Sharqning o‘ziga xosliklariga ham duch keladi». Shuningdek, aktyor qahramonining yangi, begona muhitga chuqur sho‘ng‘ishi haqida gapirdi.
Loyihaning aktyorlar tarkibi yangi yuzlar bilan boyitilmoqda. Jumladan, O‘zbekistonda qurilayotgan maktab direktori rolida Ivan Dobronravov ishtirok etishi tasdiqlandi.
Bu esa syujetga yangi qahramonni kiritib, voqealar rivojida muhim o‘rin tutishi kutilmoqda. Davomini yaratish qarori birinchi mavsumning katta tijoriy muvaffaqiyati fonida qabul qilindi.
2023 yil sentabr oyida taqdim etilgan dastlabki mavsum tezda tomoshabinlar e’tiborini qozondi va platformada umumiy ko‘rilishlari 20 milliondan oshdi. Ikkinchi mavsumning premyerasi Markaziy Osiyoda kechadigan voqealar bilan 2025 yil kuzida rejalashtirilgan.

КиноПоиск объявил второй сезон "Крутой перемены"
Онлайн-платформа КиноПоиск объявила о создании второго сезона сериала «Крутая перемена» и представила первый тизер-трейлер проекта. Об этом сообщает Upl.uz.
Согласно информации, основным местом развития событий станет Узбекистан, так как главный герой будет отправлен в эту страну по служебным делам. Режиссером и продюсером проекта останется Карен Оганесян, который работал и в предыдущем сезоне.
Центральный герой — Андрей Ларионов, преподаватель русского языка и литературы в школе. Его роль исполняет актер Никита Ефремов.
Андрей будет назначен на новую должность и должен будет контролировать запуск совместного образовательного учреждения, обучающего русскому и узбекскому языкам. Его обязанности не ограничиваются только преподаванием, но также включают оценку уровня владения русским языком и профессиональной квалификации местных педагогов.
Актер Никита Ефремов в интервью для прессы отметил культурные аспекты нового сюжета. Он сказал: «Эта история о новой русско-узбекской школе, открывающейся в Узбекистане.
Здесь все учителя должны знать русский язык. Мой герой отправляется туда, чтобы проверить их профессиональную квалификацию.
Он сталкивается не только с комичными ситуациями, но и с особенностями Востока». Также актер рассказал о глубоком погружении своего героя в новую, чуждую среду.
Актерский состав проекта пополняется новыми лицами. В частности, подтверждено участие Ивана Добронравова в роли директора школы, строящейся в Узбекистане.
Это ожидается, что введение нового героя в сюжет займет важное место в развитии событий. Решение о создании продолжения было принято на фоне большого коммерческого успеха первого сезона.
Первый сезон, представленный в сентябре 2023 года, быстро привлек внимание зрителей, и общее количество просмотров на платформе превысило 20 миллионов. Премьера второго сезона запланирована на осень 2025 года с событиями, происходящими в Центральной Азии.