O‘zbekistonda Bollivud yulduzlarini sevuvchi kinoixlosmandlar uchun quvonchli xabar! Mashhur hind kinoijodkori Abhishek Bachchan Toshkentga tashrif buyuradi.
14—16 mart kunlari Kinematografiya agentligi va Hindistonning O‘zbekistondagi elchixonasi hamkorligida “Hind kinosi kunlari” festivali bo‘lib o‘tadi. Tadbir O‘zbekiston Milliy kino san’ati saroyida tashkil etiladi va unda Bollivudning taniqli kinoijodkorlari qatnashadi.
Bachchanning tashrifi va Ghoomer filmi namoyishi
Festival doirasida 14 mart kuni Abhishek Bachchan ishtirokidagi va ko‘plab mukofotlarga sazovor bo‘lgan Ghoomer filmi namoyish etiladi. Ushbu kino asar tomoshabinlarga kuchli taassurot qoldirishi kutilmoqda.
Abhishek Bachchan – Hind kinosanoatining mashhur yulduzi bo‘lib, u nafaqat Bollivuddagi muvaffaqiyatli ijrosi, balki katta kino merosiga ega bo‘lgan Amitabx Bachchanning o‘g‘li sifatida ham tanilgan.
Toshkentda hind kinosi bayrami
“Hind kinosi kunlari” doirasida Bollivud kinoijodkorlari, mahalliy kinosanoat vakillari hamda hind kinosi ixlosmandlari uchun qator uchrashuvlar va tadbirlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Tadbirda ishtirok etishni istagan barcha kino ixlosmandlari Milliy kino san’ati saroyiga tashrif buyurishlari mumkin. Hind kinosi muxlislari uchun bu festival nafaqat sevimli yulduzlari bilan uchrashish, balki Bollivud kinematografiyasidagi so‘nggi yangiliklardan boxabar bo‘lish imkoniyatidir.
Abhishek Bachchanning Toshkentga tashrifi hind kinosi muxlislari uchun kutilgan voqea bo‘lib, bu orqali O‘zbekiston va Hindiston madaniy hamkorligi yanada mustahkamlanadi. Bollivud muxlislari uchun ushbu festival haqiqiy kino bayrami bo‘lishi kutilmoqda.

Звезда индийского кино Абхишек Баччан посетит Ташкент (видео)
Радостная новость для любителей Болливуда в Узбекистане! Известный индийский кинематографист Абхишек Баччан посетит Ташкент.
С 14 по 16 марта в сотрудничестве с Агентством кинематографии и посольством Индии в Узбекистане пройдет фестиваль «Дни индийского кино». Мероприятие будет организовано в Национальном театре искусств Узбекистана, и в нем примут участие известные кинематографисты Болливуда.
Визит Баччана и показ фильма Ghoomer
В рамках фестиваля 14 марта будет показан фильм Ghoomer с участием Абхишека Баччана, который получил множество наград. Ожидается, что это кино произведет сильное впечатление на зрителей.
Абхишек Баччан – известная звезда индийской киноиндустрии, он известен не только своими успешными ролями в Болливуде, но и как сын Амитабха Баччана, который имеет большое кинонаследие.
Праздник индийского кино в Ташкенте
В рамках «Дней индийского кино» запланированы встречи и мероприятия для болливудских кинематографистов, представителей местной киноиндустрии и любителей индийского кино.
Все желающие участвовать в мероприятии могут посетить Национальный театр искусств. Для поклонников индийского кино этот фестиваль – это не только возможность встретиться с любимыми звездами, но и узнать последние новости из мира болливудской кинематографии.
Визит Абхишека Баччана в Ташкент – ожидаемое событие для поклонников индийского кино, которое укрепит культурное сотрудничество между Узбекистаном и Индией. Ожидается, что этот фестиваль станет настоящим кино праздником для поклонников Болливуда.