24 iyunda qanday ob-havo bo‘lishi ma’lum qilindi
Toshkent shahrida havo bir oz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 3-8 metr/sekund tezlikda esadi, ba’zi joylarda 10-12 metr/sekundgacha kuchayishi, chang-to‘zon bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 23-25 daraja, kunduzi 39-41 daraja bo‘ladi.
Qoraqalpog‘iston Respublikasida havo bir oz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, kechasi va ertalab ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin, kunduzi yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 metr/sekundgacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zonlar bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 18-23 daraja, kunduzi 32-37 daraja bo‘ladi.
Xorazm viloyatida havo bir oz bulutli, ba’zi joylarda o‘zgaruvchan bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 metr/sekundgacha kuchayishi, ayrim joylarda chang-to‘zon bilan kuzatilishi mumkin. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 32-37 daraja bo‘ladi.
Buxoro va Navoiy viloyatlarida havo bir oz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 metr/sekundgacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zon bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 23-28 daraja, kunduzi 37-42 daraja bo‘ladi.
Toshkent, Sirdaryo, Jizzax va Samarqand viloyatlarida havo bir oz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 metr/sekundgacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zon bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 36-41 daraja bo‘ladi.
Qashqadaryo va Surxondaryo viloyatlarida havo bir oz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 7-12 metr/sekund tezlikda esadi, ba’zi joylarda 13-18 metr/sekundgacha kuchayadi, ayrim joylarda chang-to‘zon bilan kuzatiladi. Harorat kechasi 23-28 daraja, kunduzi 39-44 daraja bo‘ladi.
Andijon, Namangan va Farg‘ona viloyatlarida havo bir oz bulutli bo‘ladi, yog‘ingarchilik kutilmaydi. Shamol sharqdan 5-10 metr/sekund tezlikda esadi. Harorat kechasi 20-25 daraja, kunduzi 35-40 daraja bo‘ladi.
Favqulodda vaziyatlar vazirligi jazirama issiqdan himoyalanish uchun aholiga qator tavsiyalar berib, iloji boricha soat 10:00 dan 17:00 gacha tik tushadigan quyosh nurlari ostida bo‘lmaslikni so‘ragandi. Sanitariya-epidemiologik osoyishtalik va jamoat salomatligi qo‘mitasi yozning jaziramasida qanday kiyinish kerakligi bo‘yicha bir necha tavsiyalar bergandi.

24 июня какая погода будет сообщено
В Ташкенте погода будет немного облачной, осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 3-8 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 10-12 метров в секунду, возможны пыльные бури. Температура ночью составит 23-25 градусов, днем 39-41 градус.
В Республике Каракалпакстан погода будет немного облачной, в некоторых местах переменной, ночью и утром в некоторых местах возможны кратковременные дожди, грозы, днем осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-18 метров в секунду, в отдельных местах возможны пыльные бури. Температура ночью составит 18-23 градуса, днем 32-37 градусов.
В Хорезмской области погода будет немного облачной, в некоторых местах переменной, осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-18 метров в секунду, в отдельных местах возможны пыльные бури. Температура ночью составит 20-25 градусов, днем 32-37 градусов.
В Бухарской и Навоийской областях погода будет немного облачной, осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-18 метров в секунду, в отдельных местах возможны пыльные бури. Температура ночью составит 23-28 градусов, днем 37-42 градуса.
В Ташкентской, Сирдарьинской, Джизакской и Самаркандской областях погода будет немного облачной, осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-18 метров в секунду, в отдельных местах возможны пыльные бури. Температура ночью составит 20-25 градусов, днем 36-41 градус.
В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях погода будет немного облачной, осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 7-12 метров в секунду, в некоторых местах может усилиться до 13-18 метров в секунду, в отдельных местах возможны пыльные бури. Температура ночью составит 23-28 градусов, днем 39-44 градуса.
В Андижанской, Наманганской и Ферганской областях погода будет немного облачной, осадков не ожидается. Ветер будет дуть с востока со скоростью 5-10 метров в секунду. Температура ночью составит 20-25 градусов, днем 35-40 градусов.
Министерство по чрезвычайным ситуациям дало ряд рекомендаций населению по защите от зноя, призвав по возможности не находиться под прямыми солнечными лучами с 10:00 до 17:00 сказав. Комитет санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья дал несколько рекомендации о том, как одеваться в знойное лето.