Rossiya Premer-ligasining birinchi turida "Krylya Sovetov" jamoasi "Akron"ga qarshi maydonga chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Samarqandlik hujumchi yarim himoyachi Ivan Bobyor o‘yinning boshidan maydonga tushdi. 19 yoshli futbolchi uchun bu Rossiya chempionatida "Krylya Sovetov"ning asosiy tarkibida birinchi marta o‘ynashi hisoblanadi.
Ivan Bobyor "Krylya Sovetov" jamoasida asosiy tarkibda debyut qilganida, uning otasi Anton Bobyor 2000-yil kuzida xuddi shunday ilk bor maydonga tushgan edi. Anton Bobyor "Krylya Sovetov" tarixida eng ko‘p o‘yin o‘tkazgan futbolchi sifatida rekord o‘rnatgan.
"Akron" va "Krylya Sovetov" o‘rtasidagi o‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin. Ushbu o‘yin Rossiya Premer-ligasidagi muhim bellashuvlardan biri bo‘lib, yosh futbolchi Ivan Bobyor uchun yangi bosqichning boshlanishi sifatida e’tiborga loyiqdir.

Иван Бобёр дебютировал в основном составе «Крыльев Советов»
В первом туре Российской Премьер-лиги команда «Крылья Советов» вышла на поле против «Акрона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Самаркандский нападающий полузащитник Иван Бобёр вышел на поле с самого начала игры. Для 19-летнего футболиста это считается первым выходом в основном составе «Крыльев Советов» в чемпионате России.
Когда Иван Бобёр дебютировал в основном составе команды «Крылья Советов», его отец Антон Бобёр также впервые вышел на поле осенью 2000 года. Антон Бобёр установил рекорд как футболист, сыгравший наибольшее количество матчей в истории «Крыльев Советов».
Игра между «Акроном» и «Крыльями Советов» будет транслироваться в текстовом формате. Этот матч является одним из важных противостояний в Российской Премьер-лиге и заслуживает внимания как начало нового этапа для молодого футболиста Ивана Бобёра.