Matbuotda "Real" klubi Tibo Kurtua bilan shartnomasini yangilagani haqida ma’lumotlar tarqaldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Madridlik jamoa yaqin kelajakda yana bir nechta futbolchilar bilan yangi mehnat bitimlari tuzishni rejalashtirmoqda. Ijtimoiy tarmoqlarda taniqli jurnalist Fabrizio Romano xabar berishicha, Kurtuadan so‘ng hujumchi yarimhimoyachi Braim Dias bilan yangi shartnoma imzolanadi.
25 yoshli futbolchi bilan klub allaqachon kelishuvga erishgan. Shuningdek, yaqin kunlarda himoyachi Raul Asensio ham yangi shartnoma imzolaydi.
22 yoshli futbolchi o‘tgan mavsumda barqaror o‘yin ko‘rsatdi. Asensioning yangi shartnomasi 2030/2031 yilgi mavsum oxirigacha mo‘ljallangan.
Bu yangilanishlar "Real" jamoasining kelajakdagi muvaffaqiyatlari uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, klub tarkibini mustahkamlashga qaratilgan sa’y-harakatlar davom etmoqda.

В Реал Мадриде еще два футболиста продлили контракт
В прессе появились сообщения о том, что клуб "Реал" продлил контракт с Тибо Куртуа. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Мадридская команда планирует в ближайшем будущем подписать новые трудовые контракты с несколькими другими футболистами. В социальных сетях известный журналист Фабрицио Романо сообщает, что после Куртуа новый контракт будет подписан с нападающим полузащитником Браймом Диасом.
Клуб уже достиг соглашения с 25-летним футболистом. Также в ближайшие дни защитник Рауль Асенсио подпишет новый контракт.
22-летний футболист показал стабильную игру в прошлом сезоне. Новый контракт Асенсио рассчитан до конца сезона 2030/2031.
Эти обновления имеют важное значение для будущих успехов команды "Реал", и усилия по укреплению состава клуба продолжаются.