Dzyuba futbolchilikdan keyin rahbar bo‘lishi mumkin
Aleksandr Dyukov, Rossiya futbol ittifoqi prezidenti, Artëm Dzyubaning futbol faoliyatini yakunlagandan keyingi istiqbollari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dyukovning fikricha, Dzyuba futbol sohasida rahbarlik lavozimida faoliyat yuritishi mumkin. Unga ko‘ra, Dzyubada boshqaruvchilik uchun zarur bo‘lgan sifatlar mavjud, biroq avvalo u o‘z kelajagi haqida qaror qabul qilishi lozim.
Futbolchilik faoliyatini davom ettirishni xohlaydimi yoki menejer bo‘lishni ma’qul ko‘radimi, shu haqda o‘ylashi kerak. Oldinroq, Artëm Dzyuba futbol faoliyatini bir yil ichida yakunlash ehtimolini aytgan edi.
Yoz boshida 36 yoshli hujumchi «Akron» klubi bilan shartnomasini yana bir mavsumga uzaytirgan. Shuningdek, so‘nggi dam olish kunida «Akron» 2025/2026 yilgi mavsumdagi birinchi o‘yinini o‘tkazdi.
Zaura Tedeev boshchiligidagi jamoa «Qanotli Sovetlar» bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Bu o‘yin jamoaning yangi mavsumdagi ilk bahsi bo‘ldi.

Дзюба может стать руководителем после футбольной карьеры
Президент Российского футбольного союза Александр Дюков высказал мнение о перспективах Артёма Дзюбы после завершения его футбольной карьеры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Дюкова, Дзюба может занять руководящую должность в сфере футбола. Он считает, что у Дзюбы есть необходимые качества для управления, однако прежде всего ему нужно принять решение о своем будущем.
Он должен подумать, хочет ли продолжать карьеру футболиста или предпочитает стать менеджером. Ранее Артём Дзюба говорил о возможности завершения своей футбольной карьеры в течение года.
В начале лета 36-летний нападающий продлил контракт с клубом «Акрон» на еще один сезон. Также в последние выходные «Акрон» провел свой первый матч в сезоне 2025/2026.
Команда под руководством Заура Тедеева сыграла вничью 1:1 с «Крыльями Советов». Эта игра стала первым матчем команды в новом сезоне.