Ural Yaroslavlda Shinnik ustidan g‘alaba qozondi
Yangi mavsumning ikkinchi o‘yini doirasida PARI Ligasi doirasida “Shinnik” jamoasi “Ural”ni qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ufaning oldingi o‘yiniga o‘xshab, bu safar ham jamoalar ko‘p imkoniyat yaratishmadi. O‘yinning boshida maydon markazidan Ilya Poroxov chap qanot bo‘ylab to‘p oldi va to‘pni tagini ishlatib, Ruslan Kulyuga uzatdi.
Kuly jarima maydoni chizig‘iga yaqinlashib, chap burchakka kuchli zarba yo‘lladi, ammo darvozabon to‘pni burchak zarbasiga chiqarib yubordi. 38-daqiqada Timofey Margasov to‘pni chegaradan tashqaridan jarima maydonining yaqin burchagiga uzatdi.
“Shinnik” darvozaboni chiqishda xato qilib, to‘pni qo‘l bilan markazga uloqtirdi. Bu vaziyatdan Yuriy Jeleznov foydalanib, to‘pni birinchi oyoq bilan boshiga ko‘tarib, keyin chap burchakka aniq zarba berdi va hisobni ochdi – 0:1.
Ikkinchi bo‘limda Nikita Malyarov jarima zarbasidan markazga uzatma berdi, Poroxov bosh bilan o‘ng burchakka zarba berdi, biroq to‘p darvoza tirgagidan o'tib ketdi. Martin Sekulich jarima maydonidan yuqoriga zarba berdi, darvozabon sakrab to‘pni burchak zarbasiga chiqarib yubordi.
O‘yinda 0:1 hisobida “Ural” jamoasi g‘alabani munosib qo‘lga kiritdi. Ushbu o‘yin “Shinnik” stadionida bo‘lib o‘tdi.
Jamoalarning o‘yin tarkibi va zaxiradagi futbolchilar ro‘yxati rasmiy protokolda ko‘rsatilgan. Umuman olganda, o‘yinda ko‘rsatilgan darajaga qarab, “Ural” jamoasi yaxshiroq natijaga erishdi.

Урал одержал победу над Шинником в Ярославле
Во втором матче нового сезона в рамках Лиги PARI команда «Шинник» приняла «Урал». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как и в предыдущей игре в Уфе, на этот раз команды также не создали много возможностей. В начале матча Илья Порохов получил мяч в центре поля и, используя нижнюю часть ноги, передал его Руслану Кулю.
Куля, приблизившись к линии штрафной площади, мощно ударил в левый угол, но вратарь отбил мяч на угловой. На 38-й минуте Тимофей Маргасов передал мяч с фланга на близкий угол штрафной площади.
Вратарь «Шинника» ошибся при выходе и выбросил мяч рукой в центр. Этой ситуацией воспользовался Юрий Железнов, поднял мяч первой ногой, а затем точно ударил в левый угол и открыл счет – 0:1.
Во втором тайме Никита Маляров с углового сделал передачу в центр, Порохов головой пробил в правый угол, но мяч прошел мимо ворот. Мартин Секулич ударил выше ворот из штрафной площади, вратарь прыгнул и отбил мяч на угловой.
В матче со счетом 0:1 команда «Урал» заслуженно одержала победу. Эта игра прошла на стадионе «Шинник».
Составы команд и список запасных игроков указаны в официальном протоколе. В целом, судя по уровню игры, команда «Урал» добилась лучшего результата.