Galaktionov: Sochi goli hisobga olinsa, boshqacha bo‘lardi
Lokomotiv jamoasi bosh murabbiyi Mixail Galaktionov Sochi jamoasi bilan o‘yindan keyin Match TV uchun fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Zelimxan Bakayev haqida savolga javoban murabbiy shunday dedi: «Bunday o‘yinga kirish oson emas, ko‘p kurash va jismoniy to‘qnashuvlar bo‘ladi. U o‘yinga moslashishi uchun bir oz vaqt kerak edi.
Taxminan besh o‘n daqiqa davomida o‘yinga kirib olishga harakat qildi. Keyin to‘pga ega chiqishda, qanotdan uzatmalarda va yakka holda vaziyatlarda yaxshi harakat qildi, golli imkoniyatni amalga oshirdi.
Bu yaxshi chiqish bo‘ldi.» Karpuqasning o‘tgan mavsumlardagi darajasiga qaytgani haqida savolga javoban Galaktionov shunday dedi: «Biz o'tmishda yashamaymiz va orqaga qaytishni istamaymiz. U yanada kuchli o‘ynashi mumkinligini bilamiz.
Bugun u yaxshi va barqaror o‘yin namoyish etdi. Ammo uni yanada rivojlantirish, o‘yinini yanada keskinlashtirish kerak.
Bu talablar uning o‘sishiga yordam beradi.» Uchrashuv yakunida hisob 3:0 bo‘lgani haqida fikr so‘ralganda, murabbiy shunday javob berdi: «Bu natija yaxshi, g‘alaba va hisobni saqlab qolish quvonarlidir. Ammo bu hisobga ortiqcha ishonib ketmaslik kerak, oldinda hali ko‘p ishlar bor.
Jamoa kelajakdagi o‘yinlarga puxta tayyorlanishi lozim. Masalan, bugun raqibga ba’zi vaziyatlarda imkoniyatlar berildi, bu jihatlar ustida ishlash kerak.

Галактионов: Если бы учитывать гол в Сочи, было бы по-другому
Главный тренер команды Локомотив Михаил Галактионов высказал свое мнение после матча с командой Сочи для Match TV. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На вопрос о Зелимхане Бакаеве тренер ответил: «Войти в такую игру непросто, будет много борьбы и физических столкновений. Ему нужно было немного времени, чтобы адаптироваться к игре.
Он пытался войти в игру примерно в течение пяти-десяти минут. Затем хорошо действовал при владении мячом, в передачах с фланга и в ситуациях один на один, реализовал голевой момент.
Это был хороший выход.»
На вопрос о возвращении Карпукаса к уровню прошлых сезонов Галактионов ответил: «Мы не живем прошлым и не хотим возвращаться назад. Мы знаем, что он может играть еще сильнее.
Сегодня он показал хорошую и стабильную игру. Но его нужно развивать, игру нужно делать более острее.
Эти требования помогут его росту.»
В конце встречи, когда его спросили о счете 3:0, тренер ответил: «Этот результат хороший, приятно победить и сохранить счет. Но не стоит слишком доверять этому счету, впереди еще много работы.
Команда должна тщательно готовиться к будущим играм. Например, сегодня сопернику были даны возможности в некоторых ситуациях, над этими аспектами нужно работать.