Topmyoller: Ekitike Liverpulga ketishi mumkin
Frankfurtning "Ayntracht" jamoasi bosh murabbiyi Dino Topmyoller hujumchi Ugo Ekitikening "Liverpul"ga o‘tishi mumkinligi haqidagi xabarlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Angliya klubi 23 yoshli fransuz futbolchiga yangi taklif bilan chiqqan. O‘zi ham Ekitike "Liverpul" safida o‘ynashni istayotgani ma’lum qilindi.
Topmyollerning so‘zlariga ko‘ra, bu jamoa uchun og‘ir yo‘qotishdir. Qishda ular yuqori darajadagi futbolchi Umar Marmushni yo‘qotgan edi.
Ugo esa o‘zining ajoyib natijalari bilan jamoaga katta hissa qo‘shdi. Topmyoller bu holatni Marmush bilan bog‘lab, Ekitikening ham ketishi ehtimoli mavjudligini ta’kidladi.
2024/25 yilgi mavsumda Ugo Ekitike "Ayntracht" safida 48 o‘yinda maydonga tushib, 22 ta gol urdi va 12 ta golga uzatma berdi. Bu ko‘rsatkichlar uning jamoaga qanchalik foydali ekanligini ko‘rsatadi.

Topmyoller: Экитик может перейти в Ливерпуль
Главный тренер франкфуртского "Айнтрахта" Дино Топмиоллер прокомментировал сообщения о возможном переходе нападающего Уго Экитике в "Ливерпуль". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Английский клуб сделал новое предложение 23-летнему французскому футболисту. Также стало известно, что Экитике сам хочет играть в составе "Ливерпуля".
По словам Топмиоллера, это будет тяжелая утрата для команды. Зимой они уже потеряли высококлассного игрока Умара Мармуша.
Уго же внес большой вклад в команду своими великолепными результатами. Топмиоллер связал эту ситуацию с Мармушем и отметил, что существует вероятность ухода Экитике.
В сезоне 2024/25 Уго Экитике провел 48 матчей за "Айнтрахт", забив 22 гола и отдав 12 голевых передач. Эти показатели показывают, насколько он полезен для команды.